banner
Siyaset

Gençlere ücretsiz düğün salonu müjdesi

PELİNSU YILDIRIM DEMİR ESNAF ZİYARETLERİNDE PROJELERİNİ AÇIKLIYOR Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Ankara Caddesi esnafını ziyaret ederek beklentilerini ve şikâyetlerini dinledi. Yıldırım Demir yapmış olduğu görüşmelerde, mevcut Aksaray..

Gençlere ücretsiz düğün salonu müjdesi
banner

PELİNSU YILDIRIM DEMİR ESNAF ZİYARETLERİNDE PROJELERİNİ AÇIKLIYOR

Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Ankara Caddesi esnafını ziyaret ederek beklentilerini ve şikâyetlerini dinledi. Yıldırım Demir yapmış olduğu görüşmelerde, mevcut Aksaray Belediyesi yönetiminin şehirdeki belediyecilik ihtiyaçlarını karşılamadığı ve hayat pahalılığının arttığı yönündeki şikâyetlerin ön plana çıktığını söyledi.

‘GENÇLERİMİZİN DÜĞÜN MASRAFLARI ALTINDA EZİLMESİNİ İSTEMİYORUZ’

Pelinsu Yıldırım Demir hazırladığı projeler arasında yer alan belediye düğün salonundan bahsetti. Yıldırım Demir “Biz gençlerin evlilik gibi güzel bir olayı yaşarken masraflar altında ezilmesini istemiyoruz. Bu yüzden projelerimiz arasında belediyeye bir düğün salonu yapmak var. Biz yönetime geldiğimizde, evlenecek gençlerimiz artık kara kara düğün salonu masrafını düşünmeyecek. Bizim belediye başkanlarımızdan bu projeyi hayata geçirenler var. Bunu yapmak o kadar da zor değil. Yeter ki yapılmak istensin” diyerek gençlere düğün salonu müjdesi verdi.

‘AYNI SOKAKLARDA, AYNI KORKUYLA YÜRÜYORUZ’

Sosyal belediyecilik projelerine ağırlık vereceklerini belirten Yıldırım Demir, gençler için kültür, sanat, spor aktiviteleri ve eğlence alanları oluşturacaklarını ifade etti. Ayrıca, kadınların güvenliği için yürüyecekleri güvenli cadde ve sokakların oluşturulması gerektiğini vurguladı. Yıldırım Demir, esnaf kadınlara: “Eminim sizlerle birçok kez aynı sokaklarda, aynı his ve korkularla yürümüşüzdür. O yüzden sizin güvenli caddeler konusundaki beklentilerinizi bir kadın olarak en iyi ben anlarım. Aksaray’da yaşayan bir genç olarak kafeler caddesine sıkışıp kalmanın, sosyalleşecek bir yer bulamamanın ne demek olduğunu en iyi ben anlarım. Bir harita yüksek mühendisi olarak bu şehrin yapılaşması ve altyapısındaki eksikleri ve yanlışları en iyi ben anlarım” diyerek, vatandaşlarla aynı sorunları yaşadığı için çözümler üretmek için çok istekli olduklarını söyledi.

‘YIL 2024 HALEN MERKEZE YAKIN DOĞALGAZI, KANALİZASYONU OLMAYAN MAHALLELER VAR’

Pelinsu Yıldırım Demir, Aksaray’da halen doğalgaz olmayan mahallelerin varlığına dikkat çekerek, altyapı eksikliklerinin giderilmesi ve vatandaşların hak ettikleri yaşam standardına kavuşmaları gerektiğini vurguladı.

“2024 yılında hala doğalgazı olmayan mahallelerimiz var, halen kanalizasyonu olmayan evlerinin yanına foseptik çukuru açıp, çocukları o çukura düşmesin diye foseptik çukuru üzerini örtmeye çalışan insanlarımız var. Büyük şehirlerde olmayan yoğunlukta hiçbir çözüm aranmayan trafiğimiz var, halen otopark sorunumuz var. Hepsini geçtim, musluklardan su içemediğimiz bir Aksaray’ımız var. Görüyoruz ki mevcut yönetim en insani ihtiyaçlara bile çözüm bulamamış” diyerek Aksaray’ın ne denli ihmal edildiğini vurguladı.

‘VATANDAŞIN GÜNDEMİ GEÇİM’

Vatandaşların günlük geçim sıkıntılarına dikkat çeken Yıldırım Demir, “Vatandaşın gündemi seçim değil, geçim. Her geçen gün ekonomik yaşam koşulları ağırlaşıyor. İnsanlar açlık sınırının altında yaşamaya mahkûm ediliyor. Bu nedenle, vatandaşların evine ekmek götürebilmesi için elimizden geleni yapacağız. Gerek istihdam, gerekse de sosyal destekler konusunda da projelerimiz var. Sosyal belediyecilik bunu gerektirir. Aksaray’ı mutlu insanların yaşadığı yeşil ve sağlam bir Aksaray haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Gençliğimiz var, arkamızda dinamik bir kadro var, mesleğimizden dolayı şehrin tüm ihtiyaçlarını görecek ve karşılayacak bilgimiz var” diyerek hizmete talip olduğunu belirtti.

‘AKSARAYLI HEMŞERİLERİM DEĞİŞİM DİYOR’

Yıldırım Demir son olarak, Aksaray’ın değişime ihtiyaç duyduğunu belirtti. “Nereye gitsek vatandaşların değişim isteğiyle karşılaşıyoruz. Vatandaşlarımız, artık değişim gerektiğini dile getiriyor ve bu değişim için CHP’ye destek vereceklerini belirtiyorlar” şeklinde konuştu. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası