banner
Gündem

‘Gençlerimiz geleceğin teknoloji hamlelerini yapıyor’

AKSARAY BİLİM MERKEZİ STANDI TEKNOFEST’TE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2023 yarışmasında Aksaray Belediyesi de yerini aldı. Türkiye ve dünyadan binlerce takımın..

‘Gençlerimiz geleceğin  teknoloji hamlelerini yapıyor’
banner

AKSARAY BİLİM MERKEZİ STANDI TEKNOFEST’TE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2023 yarışmasında Aksaray Belediyesi de yerini aldı. Türkiye ve dünyadan binlerce takımın ve yüzbinlerce katılımcının başvurduğu TEKNOFEST 2023 teknoloji yarışmalarında; Aksaray Belediyesi, FPN Drone Yarışına ve İnsanlık Yararına Teknoloji takımlarına destek verdi. 27 Nisan tarihinde başlayan yarışmalar 1 Mayıs’ta sona erdi. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen festivalde yer alan Aksaray Belediyesi’nin standı özellikle gençler tarafından büyük ilgi gördü. Standı ziyaret eden gençler Aksaray Bilim Merkezi’nin açtığı sergiyi gezerek keyifli vakit geçirdi. Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde festival alanına giden Aksaraylı gençlerde Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında hayata geçirilen teknolojik ürünleri inceleme fırsatı elde etti.

Aksaray’da gençlerin kendilerini geliştirebilmeleri için her türlü imkânı seferber ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, TEKNOFEST alanına kurulan stant ile ilgili şu açıklamada bulundu: “TEKNOFEST demek Türkiye’nin geleceği olan gençlerimizin büyük hedefleri demek. Biz de Aksaray Belediyesi olarak ülkemizin yarınları olan gençlerimiz için, her alanda birçok projeyi gerçekleştiriyoruz. TEKNOFEST gibi teknoloji yarışmalarına Aksaraylı Gençlerimizin en güzel şekilde hazırlanması becerilerini ve yeteneklerini sergilemeleri için Aksaray Bilim Merkezimizi faaliyete geçirdik. Bu noktada yerli, milli ve özgün teknolojileri geliştirecek gençlerimizi yarınlara tam donanımlı olarak hazırlamak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. (Haber Bülteni)

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası