Gündem

GES kurulumu için onay alındı

Çevreci ve sürdürülebilir enerji projelerinden olan Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesisinde kapasite artırımı devam ediyor. Katı Atık Depolama ve Bertaraf tesisinde enerji üretimi tamamlanan bölümlerde gerçekleştiriliyordu. Tesisin birçok bölümünde..

GES kurulumu için onay alındı
banner

Çevreci ve sürdürülebilir enerji projelerinden olan Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesisinde kapasite artırımı devam ediyor.

Katı Atık Depolama ve Bertaraf tesisinde enerji üretimi tamamlanan bölümlerde gerçekleştiriliyordu. Tesisin birçok bölümünde kurulum aşamalarının tamamlanması ve tesise gelen katı atık miktarının artması ile tesiste üretilen enerji miktarı da arttı.

Sürdürülebilir enerji kaynakları ile vatandaşlara verilecek hizmetler için kaynak oluşturulduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, tesisin içerisine Güneş Enerji Santrali (GES) kurularak tesisin enerji verimliliğini artıracak çalışmalar yapılacağını duyurdu.

Aksaray Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda faaliyete aldığı yeni katı atık Tesisi içinde GES kurulumu için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile EPDK onayı tamamlandı. Tesis için 0,82 MW/saatlik GES kurulumuna lisans alma süreci başladı. Böylece Tesis içinde Biyogaz ile birlikte GES projesi de hibrit olarak çalıştırılacak.

Entegre Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi’nde yapılan kapasite artışı ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, çöplerin enerjiye dönüştürüldüğü tesise Güneş Enerji Santrali içinde girişimlerin yapıldığını duyurdu. Şehrin geleceği için temiz ve yaşanabilir Aksaray için çalıştıklarını Belirten Başkan Dinçer, yeni tesisin kurulumu ile katı atıkların kötü kokuya, görüntüye neden olmadan işlenerek ekonomik bir kaynağa dönüştürüldüğünü söyledi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL