Gündem

GES projesiyle Ilısu köyüne su dağıtılacak

Güzelyurt Kaymakamı Can Alperen Taşavlı, kurum amirleri, AK Parti İlçe Başkanı Murat Günalp,İl Genel Meclis üyeleri ve Ilısu Muhtarı İdris Şimşek ile Ilısu köyünde güneş enerjisi ile köy halkına daha..

GES projesiyle Ilısu köyüne su dağıtılacak
banner

Güzelyurt Kaymakamı Can Alperen Taşavlı, kurum amirleri, AK Parti İlçe Başkanı Murat Günalp,İl Genel Meclis üyeleri ve Ilısu Muhtarı İdris Şimşek ile Ilısu köyünde güneş enerjisi ile köy halkına daha ekonomik su dağıtımı yapacak “GES” projesinin açılışına katıldı.

Projenin bölge tarımına ciddi avantajlar sağlayacağını ifade eden Taşavlı, “Güneş Enerjisi Santrali(GES), güneşten gelen fotonları kullanarak elektrik üreten santrallerdir. Güneş enerji santralleri yapım, işletme ve verimlilik açısından son derece karlı enerji yatırımlardır. Doğaya hiçbir şekilde zarar vermemesinden dolayı geleceğin en önemli enerji yatırım sistemlerindendir. 50 kwh gücünde elektrik üretimi sağlayan,  bin 480 metre içme suyu isale hattı, depo ve terfi merkezi ile birlikte 92 panel ile elektrik üretimi sağlayan 2 milyon 500 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımın gerçekleşmesinde emeği geçen Kaymakamlığımıza; İl özel İdaremize, siyasi partilerimize, İl genel meclisimize, muhtarlarımıza, azalarımıza ve katkı sağlayan vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Akabinde Ilısu köyünün muhtarlığı ziyaret edilerek projeler hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Haber: Ali FURAT

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası