Spor

Goalball milli takımı, yaz oyunlarına iddialı hazırlanıyor

Türkiye Goalball Erkek Milli Takımı, haziran ayında katılacağı Dünya Paralimpik Yaz Oyunları Şampiyonası öncesi Aksaray Paralimpik Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde çalışmalarını sürdürüyor. İngiltere’nin Birmingham kentinde 17-27 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenecek..

Goalball milli takımı, yaz  oyunlarına iddialı hazırlanıyor
banner

Türkiye Goalball Erkek Milli Takımı, haziran ayında katılacağı Dünya Paralimpik Yaz Oyunları Şampiyonası öncesi Aksaray Paralimpik Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

İngiltere’nin Birmingham kentinde 17-27 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Paralimpik Yaz Oyunları Şampiyonası’na katılacak milli takım, 2015 yılında kazanılan Avrupa Şampiyonluğunu bu yıl da yaz oyunları şampiyonasında tekrarlamak istiyor.

Aksaray’da Dünya Yaz Oyunları Şampiyonası için Goalball Erkek Milli Takımı günde çift antrenman yaparak hazırlıklarını sürdürüyor. Goalball Erkek Milli Takımı Sportif Direktörü Gökhan İnce, “Dünya oyunları goalball şampiyonası hazırlık kampında çalışmalarımız sürüyor. 17-27 Ağustos 2023 tarihleri arasında İngiltere’nin Birmingham şehrinde gerçekleştirilecek olan şampiyonaya hazırlanıyoruz. Orada şampiyon olup 2024 Paris Paralimpik Oyunlarına kota almak istiyoruz. Türkiye Kadın Goalball takımımız dünyada 1’inci sırada. Erkekler de ise 5’inci sırada yer alıyor. Türkiye olarak tek hedefimiz var oda şampiyonluk elde etmek. 24 Nisan’da başlayan kampımız 13 Nisan’da ise sona erecek. Günde çift idman yapıyoruz” diye konuştu.

‘SÜREKLİ YÜKSELEN BİR BAŞARI GRAFİĞİMİZ VAR’

Rakiplerinin dünya sıralamasında en üst takımlar olduğunu belirten İnce, “Amerika, Ukrayna, Almanya, Japonya ve Kanada gibi 16 farklı ülkeden takımlar şampiyonaya hazırlanıyor.16 takım içerisinde Türkiye olarak biz favoriyiz ve birinciliği göğüslemek istiyoruz. Daha öncede 2012 yılında paralimpik oyunlarında 3’üncü olmuştuk. Bu Cumhuriyet tarihinde takım sporunda bir ilki oluşturmuştu. 2015 yılında ise erkek takımımız Avrupa Şampiyonu oldu. 2021 yılında ise ülkemizde yapılan Avrupa Şampiyonası’nda 3’üncülük derecesi elde ettik. Ülke olarak sürekli yükselen bir grafiğimiz var. Yeni alacağımız dereceyi ülkemizle paylaşarak son günlerde yaşanılan felaketlere karşı moral kazandırmak istiyoruz.”

‘İLK HEDEFİMİZKOTA ALMAK’

Takım oyuncusu Oğuzhan Yılmaz ise, takımda ekip ruhunun olduğunu söyledi. Yılmaz açıklamasının devamında şöyle konuştu: “Dünya yaz oyunlarına iyi hazırlanıyoruz. Hocalarımız bizlere çok farklı taktikler veriyor. Bu noktada hedeflerimize şaşmadan gitmeye çalışıyoruz. Hedefimizi yüksek tutuyoruz. İlk hedefimiz olimpiyatlara kota almak. Takım oyuncularının birbirine olan güveni tam” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası