banner
Gündem

Gülağaç Ovası örtü altı yetiştiriciliği ile tanıştı

AŞIKLI KOOPERATİFİ BU SEZON DOMATES YETİŞTİRİCİLİĞİ İLE ÜRETİME START VERDİ Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu öncülüğünde Gülağaç Kaymakamı İbrahim Cem Deveci koordinesinde Gülağaç İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yürütücülüğünde ‘Gülağaç Ovası..

Gülağaç Ovası örtü altı  yetiştiriciliği ile tanıştı
banner

AŞIKLI KOOPERATİFİ BU SEZON DOMATES YETİŞTİRİCİLİĞİ İLE ÜRETİME START VERDİ

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu öncülüğünde Gülağaç Kaymakamı İbrahim Cem Deveci koordinesinde Gülağaç İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yürütücülüğünde ‘Gülağaç Ovası Örtü Altı Yetiştiriciliği’ ile tanıştı.

Hayata geçirilen proje kapsamında yüzde seksen hibeli 3 bin 150 metrekare sera tesisi yapıldı. Sera tesisi proje ortağı olan Gülağaç Aşıklı Üretim ve Pazarlama Kooperatifi tarafından işletilmeye başlandı. Aşıklı Kooperatifi bu sezon domates yetiştiriciliği ile üretime start verdi.

‘KOOPERATİFİMİZ SEBZE YETİŞTİRİCİLİĞİ KONUSUNDA DA ÖRNEK OLACAK’

Gülağaç Kaymakamı Cem Deveci ve kurum amirleri çalışmaların devam ettiği seraları ziyaret etti. Çalışmaları yerinde inceleyen Deveci şunları söyledi: “İlçemiz merkezli Kaymakamlığımız destekli kurulmuş olan Aşıklı Kooperatifi birçok konu da olduğu gibi örtü altı yetiştiriciliğinde de örnek olmayı başarmıştır. Gıda sektöründe Aşıklı markasıyla ses getiren kooperatifimiz sera da sebze yetiştiriciliği konusunda da örnek olmayı başaracaktır. Her aşaması İlçe Tarım Müdürlüğümüz tarafından kontrol edilmekte olup, domates üretimi devam etmektedir. Seralarımızda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfımız tarafından belirlenen dezavantajlı kadınlar istihdam edilmektedir. İlçemiz de birçok proje hayata geçirilmiş olup bu süreçlerde liderliği ve desteklerinden ötürü Valimiz Hamza Aydoğdu’ya şükranlarımı sunuyorum. Projelerin hazırlanması ve uygulanması aşamalarında emeği geçen kurum amirlerimize ve personellerimize teşekkür ediyorum.”

Ziyarette Kaymakama eşlik edem İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sami Gündüz ise yapılan faaliyetler hakkında bilgiler vererek. “Seralarda dört farklı çeşitte sektöre hitap eden domates çeşitleri üretilmektedir. Üretimin her aşaması kurumumuz kontrolünde olup, iyi tarım uygulamaları ile yetiştiricilik yapılmaktadır. Seralarda üretimin yanı sıra örtü altı yetiştiriciliği eğitimleri de aktif olarak devam etmektedir” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası