banner
Gündem

‘Güzel bir altyapımız, güçlü bir akademik kadromuz var’

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) akademisyenleriyle bir araya geldi. Buluşmada, araştırma projelerine ilişkin desteklemeler konusunda istişarelerde bulunuldu. ASÜ’nün çok değerli..

‘Güzel bir altyapımız, güçlü bir akademik kadromuz var’
banner

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) akademisyenleriyle bir araya geldi. Buluşmada, araştırma projelerine ilişkin desteklemeler konusunda istişarelerde bulunuldu.

ASÜ’nün çok değerli bir potansiyel barındırdığını ifade eden TÜBİTAK Başkanı Prof. Hasan Mandal, 2023 yılında 49 proje başvurusunda bulunulduğunu söyledi. Türkiye ortalamaları üzerinden bakıldığında başvuruların belli bir seviyede yer aldığını ancak ASÜ’nün potansiyelinin her zaman çok daha yukarılarda olması gerektiğini kaydeden Mandal, “ASÜ, bizim Türkiye ortalamasının üzerinde performans beklediğimiz üniversiteler arasında yer alıyor. ASÜ, özel bir ihtisas alanına da sahip. Bu alan daha verimli kullanılabilir ve başvuruların sayısı daha da artabilir” dedi. Toplantıda ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş da kısa bir selamlama konuşması yaptı. ASÜ’nün potansiyelinin var olandan çok daha büyük olduğunu ve bunu ortaya çıkartabilecek çalışmaları hayata geçirmeye gayret gösterdiklerini söyleyen Rektör Arıbaş, “Güzel bir altyapımız, güçlü bir akademik kadromuz var… Bizim önceliğimiz projeleri arttırmak. Bu konuda kurumsal imkânlarımızı en verimli şekilde kullanmanın çabasındayız. Hocalarımızın gayretini arttırmak ve onların yaşadığı sorunları çözmek için belirli aralıklarla Sayın Başkanımızla bir araya geliyoruz. Bugün de bu toplantılardan birisini gerçekleştirdik. Sayın Başkanımıza katılımları için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantı, ikili iş birlikleri, proje üretim süreçleri, başvuru ve değerlendirme şekilleri gibi konuları kapsayan soruların yanıtlanmasıyla tamamlandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası