banner
Gündem

Güzelyurt Halk Eğitim Merkezi 563 kursla 12 bin kişiye hizmet verdi

Güzelyurt Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan 563 farklı kursta toplam 12 bin kursiyere hizmet verildi. Halk Eğitim Merkezi yeni yılda da birçok kurs faaliyetiyle Güzelyurt halkına hizmet vermeyi sürdürecek. ‘ÇÖMLEKÇİLİK..

Güzelyurt Halk Eğitim Merkezi 563 kursla 12 bin kişiye hizmet verdi
banner

Güzelyurt Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan 563 farklı kursta toplam 12 bin kursiyere hizmet verildi. Halk Eğitim Merkezi yeni yılda da birçok kurs faaliyetiyle Güzelyurt halkına hizmet vermeyi sürdürecek.

‘ÇÖMLEKÇİLİK YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR’

Güzelyurt Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil İbrahim Bektaş, “Kurum olarak kursiyerlerin birçok yönden gelişimini destekleyen, meslek edindirme kursları açan, el sanatları kurslarıyla estetik duygularını geliştiren, bilişim alanında açtığı kurslarla çağımızın becerilerini kazandıran merkezimizde devam eden kurslara her gün bir yenisini ekliyor. Güzelyurt ilçesinin yaşayan değeri ‘Çömlekçilik’ kurslarımız büyük ilgi görmektedir. Birçok kişinin geçim kaynağı olan çömlekçiliği yaşatan ve modern sanatla bir araya getiren usta öğreticilerimizle bu sanata sahip çıkıyoruz”dedi.

‘TEKNOLOJİK KURSLAR DA DÜZENLİYORUZ’

Bektaş, “Bilişim kurslarımızla Güzelyurt halkını teknolojik gelişmeler ve internet kullanımı, robotik kodlama, sosyal medyanın bilinçli kullanımı konusunda bilgilendiriyoruz. Robotik kodlama kurslarımıza küçük yaştan itibaren katılan kursiyerlerimizle geleceğin yazılım uzmanlarının, mühendislerin temellerini de atıyoruz. Yine el sanatları kurslarımızda bulunan öğretmenlerimiz ve usta öğreticilerimiz birçok farklı kursta öğrencilere el becerileri kazandırıyor. Devam eden ipek halı dokuma kursumuz, birçok kadına gelir kapısı oluyor. Yine el sanatları alanında, yağlı boya, makrome örgü yapımı, filografi, tel kırma, amigurimi, kâğıt ip çanta yapımı, etamin işleme, seramik şekillendirme, tesbih yapımı kursları devam ediyor” diye konuştu.

YAPILAN İŞLER FUAR VE SERGİLERDE GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Bektaş, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: “2010 yılından bugüne dek açtığı 563 kursta toplam 12 bin kursiyere ulaştık. Bu kursiyerlerle birlikte ülkemizde yaşanan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu yardım kitleri hazırlanmış ve deprem çantalarıyla birlikte götürülmüştür. Kurum bütün imkanlarıyla devletin ihtiyaç duyduğu her zaman hizmete hazırdır. Güzelyurt ilçesinin çeşitli belde ve köylerinde de işbirliğiyle açtığı kurslarda kadınlara yönelik meslek edindirme ve diğer alanlarda hizmetine devam etmektedir. Yapılan faaliyetleri yurt içinde de duyurmak adına açılan fuarlarda, festivallerde, sergilerde yapılan ürünler sergilenmekte ve tanıtılmaktadır.” Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası