banner
Esnaf

Hac malzemeleri ve hediyelik eşya sektöründe yaz bereketi

Aksaray merkezde Cemaleddin-i Aksarayi Camii altında bulunan Hicaz Pazarı bin metrekarelik mağaza alanı ile hizmet veriyor. Yaz dönemini hareketli geçirdiklerini söyleyen Hicaz pazarı işletmecisi Muhammed Önder Demircan, “Hac dönemimiz çok..

Hac malzemeleri ve hediyelik eşya sektöründe yaz bereketi
banner

Aksaray merkezde Cemaleddin-i Aksarayi Camii altında bulunan Hicaz Pazarı bin metrekarelik mağaza alanı ile hizmet veriyor.

Yaz dönemini hareketli geçirdiklerini söyleyen Hicaz pazarı işletmecisi Muhammed Önder Demircan, “Hac dönemimiz çok iyi geçiyor. Hacılarımız gitmeden önce ve geldikten sonra gerekli tüm ürünleri işletmemizden aldı. İşlerimiz şükür bu yıl iyi durumda. Şu anda düğün ve gurbetçi sezonu olduğu için bohça, seccade, kristal tespihler, yemeni gibi ürünlerin satışları hızlandı. Gurbetçilerimiz de bir takım alışverişlerini buradan yapıyor. Yani yaz dönemimiz hareketli geçiyor. Eylül ayı itibari ile umre sezonu başlıyor. Umre sezonunun hareketliliği de  yeni yıla kadar devem eder diye düşünüyoruz” dedi.

Hediyelik eşya konusunda çok iddialı olduklarını belirten Demircan, “Yeni ev alanlara tablolar ve biblo benzeri ürünler, yine ikramlık olarak hurma ve zemzem gibi ürünler revaçta. Yani gerek hediyelik gerek de ikramlık konusunda iddialıyız. Bu yıl aşırı sıcaklardan dolayı namaz elbiselerine de ciddi oranda talep var. Erkekler de ummadığımız şekilde fistanlara ilgi gösteriyor. Serin ve hafif olduğu için beli lastikli şalvarlar trend oldu. Bayanlarda ise feraceler yoğun olarak satılıyor. Fiyat konusunda da gelen zamlara inat birçok ürünümüzü eski fiyattan satıyoruz. Önceden aldığımız ürünleri eski fiyattan yeni ürünleri ise güncel fiyattan satıyoruz. Şu anda birçok ürünümüz piyasanın altında” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası