Özel

‘Hala içimiz titriyor, bir daha deprem olacak diye’

Kahramanmaraş’ta 7.7 büyüklüğündeki Pazarcık depreminden ağır hasar alan Elbistan’ı, ikinci kez vuran ve binaların yıkılmasını sağlayan 7.6 büyüklüğünde ikinci deprem oldu. İlk depremde 5 bina yıkılırken, ikinci depremde 3 bin..

‘Hala içimiz titriyor, bir  daha deprem olacak diye’
banner

Kahramanmaraş’ta 7.7 büyüklüğündeki Pazarcık depreminden ağır hasar alan Elbistan’ı, ikinci kez vuran ve binaların yıkılmasını sağlayan 7.6 büyüklüğünde ikinci deprem oldu. İlk depremde 5 bina yıkılırken, ikinci depremde 3 bin 500 bina yıkıldı.

Elbistan ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Gülkız Şimşek yaşadığı olayları şöyle anlattı: “O gün depremde yaşadıklarımız çok korkunçtu. Öğle şiddetli olduki çok korktuk. İlk depremde oturduğum 2 katlı evim hasar aldı. 2’nci depremde ise canımızı zor kurtardık. İlçemizde binalar ve yerler yerinden oynadı. Hala depremin korkusunu üzerimden atamadım. İnsanlar depremden sokaklara kaçtı bir anda. Hala içim titriyor deprem olacak diye. Sürekli artçı depremlerde olduğu içinağır hasarlı evimize de giremiyoruz. Allah’ım Türkiye’ye bir daha deprem yaşatmasın.Elbistan’da çocuklarım ile birlikte mahallemiz de bulunan okulda kalıyoruz. Şükür kendi yakınlarımızdan kaybımız yok. Arkamdaki enkaza dönen binada komşularım yaşamını yitirdi. Deprem günü birde kar, tipi, fırtınayla birlikte dondurucu soğuk ile mücadele ettik. Şu anda yardımlar ilçemize geliyor. Allah’ım devletimiz ve milletimizden razı olsun” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL