banner
Özel

Halk Eğitim Merkezi’nin yılsonu sergisi büyüledi

Aksaray’da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce yılsonu sergisi düzenlendi. Yıl boyunca yapılan ürünlereilgi yoğun oldu. Kursiyerler hünerlerini sergilemenin mutluluğunu yaşadı. Aksaray Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki 600 kurs ile her yaştan ve..

Halk Eğitim Merkezi’nin yılsonu sergisi büyüledi
banner

Aksaray’da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce yılsonu sergisi düzenlendi.

Yıl boyunca yapılan ürünlereilgi yoğun oldu. Kursiyerler hünerlerini sergilemenin mutluluğunu yaşadı.

Aksaray Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki 600 kurs ile her yaştan ve her düzeyden vatandaşa eğitim vermeyi sürdürüyor. Son bir yılda 25 bin 834 kursiyer eğitimlerini tamamlayıp mezun oldu.

Kursun en genç üyelerinden biri olan Cennet Filikçi, el sanatları sergisinde nakış üzerine yapılan ürünleri sergilediklerini ifade etti. El emeği her ürünün bir hikâyesi olduğunu aktaran Filikçi, “Burada yaptığımız el emeği ürünlerimizi sergiledik. Her detayında bir işleme var. Sergimiz de özellikle tel kırma çantalarımız yaz dönemi revaçta olduğu için çok ilgi gördü. Bunun yanında filmografi tablo,  çanta, havlu işleme, çeyizlik ürünlerimiz var. Bu ürünleri dileyen çeyizine koyuyor dileyen de evinde kullanıyor.Burada zaman nasıl geçti hiç anlamadık. Çok güzel günler geçirdik. Şimdi ise yaptığımız ürünleri sergiledik. Burada her ürünün bir hikâyesi var” dedi.

‘BU KURS BİZE ÇOK ŞEY KATTI’

Çini sanatı öğrencisi İbrahim Trank, kurs sayesinde boş zamanlarını değerlendirdiğini belirterek, “Burada yaptığımız ürünler sergide yoğun ilgi gördü. Arkadaşlarımızla birlikte ürünlerimizin beğenilmesinin gururunu yaşıyoruz. Millî Eğitim Müdürümüz Ömer Kartal’da sergimizi gezip bizlerden bilgi aldı. Hocamız Mine Çelik’in eşliğinde birbirinden farklı ürünleri kurstaki arkadaşlarımızla ortaya çıkarttık. Ürünlerimizi yaparken hem moral bulduk hem de aile bütçesine katkı sağladık” diye konuştu.

Birbirinden farklı bez bebeklerin serginin en çok dikkat çeken ürünlerinden biri olduğunu söyleyen Cemre Dağlar ise, “Bu bebekleri yapma amacımız ilk önce çocukları sevindirmekti. Ürünlerimizi evimizin en güzel yerinde sergileyeceğiz. Kurslarda bizlerden desteğini esirgemeyen tüm hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Ortada büyük bir emek var” dedi. Foto-Haber: Şeyda COŞAR

 

 

 

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası