banner
Siyaset

‘Halkımızın onay verdiği her projeyi hayata geçireceğiz’

DİNÇER, ‘YÖNETİM ANLAYIŞIMIZIN TEMELİNDE KATILIMCI, ŞEFFAF VE AÇIKLIK İLKESİ VAR’ “Katılımcı belediyecilik anlayışımızla şeffaflık ve açıklık ilkesinden yola çıkarak bütün çözümsüzlükleri ortadan kaldırıyoruz” diyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Zafer..

‘Halkımızın onay verdiği her projeyi hayata geçireceğiz’
banner

DİNÇER, ‘YÖNETİM ANLAYIŞIMIZIN TEMELİNDE KATILIMCI, ŞEFFAF VE AÇIKLIK İLKESİ VAR’

“Katılımcı belediyecilik anlayışımızla şeffaflık ve açıklık ilkesinden yola çıkarak bütün çözümsüzlükleri ortadan kaldırıyoruz” diyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Zafer Mahallesi’nde tapu meselesinin çözümü için ilk adımın atıldığını söyledi.

Aksaray Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, Zafer Mahallesi’nde yıllardır süre gelen tapu meselesinin çözümü için halkın görüşlerini almaya başladı. Mahallenin merkezi konumuna kurulan Kentsel Dönüşüm Ofisinde mahalle sakinlerinin kentsel dönüşüm ile ilgili fikir ve talepleri alınıyor.

Dinçer, daha öncede Hamidiye Alaca Mahallesi’nde yıllardır çözülemeyen tapu meselesini çözmüş ve yapılan düzenlemelerle Hamidiye Alaca Mahallesi’nde hak sahibi olduğu tespit edilen birçok kişi tapularını teslim almıştı. Aksaray’ın bazı mahallelerinde benzer şekilde devam eden tapu meselesinin olduğunu hatırlatan Dinçer, şehir genelindeki tapu meselelerinin tamamının çözüleceğine işaret etti.

‘BÜTÜN ÇÖZÜMSÜZLÜKLERİ ORTADAN KALDIRIYORUZ’

5 yıldır şeffaf, katılımcı ve hesap verilebilir yönetim anlayışı ile Aksaray’da çok güzel işler yaptıklarını ve birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Dinçer, tapu ile ilgili bütün çözümsüzlüklerin ortadan kaldırılacağını bildirdi.

Kentsel Dönüşüm Ofisi aracılığı ile Zafer Mahallesi sakinlerine bilgilendirme yapıldığını hatırlatan Dinçer, açıklamasının devamında “Zafer Mahallesine sakinlerine tapu meselesi ile ilgili bilgilendirme yapıyoruz. Mahalle sakinlerinin kentsel dönüşüm ile fikirlerini de alıyoruz. Sonuç olarak Zafer Mahallemizde vatandaşımızın istediği doğrultusunda yeni bir yol haritası belirleyip tapu meselesini çözüyoruz” şeklinde konuştu.

Zafer Mahallesi’nde kurulan Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde 2 ay süren bir çalışma yapılacağı ve bu süre zarfından vatandaşların istek ve taleplerinin kayıt altına alınacağı öğrenildi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası