banner
Özel

Hanım Eli Pazarı’nda kışlık ürün yoğunluğu

DİNÇER; ‘’KADINLARIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN ALIŞVERİŞİMİZİ HANIMELİ PAZARIMIZDAN YAPALIM’’ Aksaray Belediyesi tarafından kadınların el emeklerini kazanca dönüştürebilecekleri bir mekân olarak hazırlanan Hanımeli Pazarında yaklaşan kış ayları öncesinde yoğunluk yaşanıyor. Maharetli..

Hanım Eli Pazarı’nda kışlık ürün yoğunluğu
banner

DİNÇER; ‘’KADINLARIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN ALIŞVERİŞİMİZİ HANIMELİ PAZARIMIZDAN YAPALIM’’

Aksaray Belediyesi tarafından kadınların el emeklerini kazanca dönüştürebilecekleri bir mekân olarak hazırlanan Hanımeli Pazarında yaklaşan kış ayları öncesinde yoğunluk yaşanıyor. Maharetli kadınların ürettiği ürünler yoğun ilgi görüyor.

Vatandaşların severek alışveriş yaptığı Hanımeli Pazarında kışlık gıda ürünleri ve yöresel ürünler her hafta çarşamba günleri alıcılarla buluşturuluyor. El emeği ürünlerin yer aldığı pazarda kadınlar, örgü, çocuk elbiseleri, takı, süs eşyaları, iğne oyası, dantel, yöresel yiyecekler, kışlık hazır gıda ürünlerinin satışını gerçekleştirerek aile ekonomisine katkı sağlıyorlar.

Hanımeli pazarının kadınlar için gelir kapısı olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; “Kadınlarımızın ekonomik destek ve özgürlüğünü amaçlayarak çıktığımız bu projeyle birçok vatandaşımıza destek davetinde bulunuyoruz. Şehrimizin çalışkan ve becerikli kadınlarının el emeklerini sergiledikleri bu pazarda ilk hedefimiz kadınlarımızın iş istihdam oranını artırmak ve ekonomik destek sağlamalarına imkân sunma fikrini hayata geçirdik. Vatandaşlarımızdan aynı özveriyle girişimci kadınlarımıza destek olmalarını bekliyoruz” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası