banner
Gündem

Hasan Dağı artık daha güvenli

Aksaray’ın simgesi haline gelen 3 bin 268 metre yüksekliğindeki Hasan Dağı’na giriş çıkış alanları kamera ile 24 saat boyunca kontrol altına alınıyor. Aksaray Valiliği’nce Hasan Dağı’na giden Helvadere giriş yoluna,..

Hasan Dağı artık daha güvenli
banner

Aksaray’ın simgesi haline gelen 3 bin 268 metre yüksekliğindeki Hasan Dağı’na giriş çıkış alanları kamera ile 24 saat boyunca kontrol altına alınıyor.

Aksaray Valiliği’nce Hasan Dağı’na giden Helvadere giriş yoluna, Karbeyaz Otel çevresine ve yamaç paraşütü alanına çok sayıda kamera yerleştirildi. İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerce Helvadere girişinde Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ile Hasan Dağı’na çıkan araçların plakaları da kayıt altına alınıyor. Kamera ve PTS uygulamasının faaliyete geçmesi bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar, daha önce Helvadere ve Hasan Dağı bölgesine topluma aykırı davranışlarda bulunan her türlü insanın geldiğini ancak kameralar ve jandarma denetimleri sayesinde Hasan Dağı bölgesinin huzur ve güvene kavuşacağını belirterek emeği geçenlere teşekkür ettiler. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası