Gündem

Hasas Baba Türbesi’nde çevre düzenlemesi başladı

Aksaray Belediyesinin Hasas Baba Türbesi’nde başlattığı restorasyon çalışmalarında sona gelindi. Türbenin bulunduğu alanda çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması başlatıldı. Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin geçmişinde önemli yere sahip..

Hasas Baba Türbesi’nde çevre düzenlemesi başladı
banner

Aksaray Belediyesinin Hasas Baba Türbesi’nde başlattığı restorasyon çalışmalarında sona gelindi. Türbenin bulunduğu alanda çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması başlatıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin geçmişinde önemli yere sahip birçok tarihi yapı ve tarihsel mekânlarda restorasyon çalışması başlatarak tarihi yapıları koruma altına alıyor. Daha önce Kalanlar Mahallesi’nde Selçuklular dönemine ait Tarihi Kalanlar Köprüsünün restore edilmesine öncülük eden Belediye Başkanı Dinçer, sırasıyla Kılıçaslan tepesindeki II. Kılıçarslan Türbe ve Köşkü, Ervah Kabristanlığında içerisinde bulunan Hamza Baba Türbesi, Melik Mahmud Gazi Hangahı ve Bedriye Medresesi’nde restorasyon çalışmalarını başlattı.

Tarihi alan ve yapıların kent kimliğini oluşturmada önemli bir unsur olduğuna dikkat çeken Evren Dinçer, restorasyon çalışmalarının devam ettiği Hasas Baba Türbesi’nin tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi.

Başkan Dinçer, Aksaray’da geçmişin izlerini taşıyan birçok kültürel mirasın yer aldığını ifade etti. Restorasyon projeleriyle tarihi yapıların koruma alına alındığını belirten Dinçer, tarihi mirasın bu yolla gelecek kuşaklara aktarıldığını bildirildi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL