banner
Gündem

Hasta Yakını Konuk Evi ve Cami Külliyesi’nin temeli atıldı

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Aksaray Belediyesi tarafından yaptırılan Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliyesi projesinin temel atma törenine katıldı. Temel atma töreni sonrasında konuşan Zengin, “Medeniyet değerlerimiz külliye..

Hasta Yakını Konuk Evi ve  Cami Külliyesi’nin temeli atıldı
banner

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Aksaray Belediyesi tarafından yaptırılan Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliyesi projesinin temel atma törenine katıldı.

Temel atma töreni sonrasında konuşan Zengin, “Medeniyet değerlerimiz külliye kavramı onun bir tezahürü. Hastaya hürmette böyle bir şey. Aksaray’ın 900 yataklı bir hastanesi var. Hastalık uzun süreçli bir iş. Benim de evladım ve kardeşim hekim. Hastalarımızın ne çektiklerini yakından bilen birisiyim. Tedavilerde birde kalacak yer telaşı olmasın diye şehrimizde belediye başkanımız çok güzel bir projeyi hayata geçirdiğini görüyoruz. İhtiyacı olan vatandaşlarımız burada ücretsiz bir şekilde kalacaklar ve hastalarını burada daha yakından takip edebilecekler. Bu proje insanların rızasını ve devamında ise Allah rızasını kazanmak için yapılan bir iştir. İnşallah en kısa zamanda tamamlanır.  Projenin hayata geçirildiği Tacin Mahallesi de gelişen bir semtimiz. Burada ilerleyen zamanda AK Partinin şehircilik anlayışını göreceğiz ”dedi.

KUMBUZOĞLU; ‘ARTIK HASTASINA VE HASTANIN YAKINLARINA ÖNEM VEREN BİR TÜRKİYE VAR’

Vali Kumbuzoğlu, “Türkiye gelişiyor. Daha önce de hastalara yatırımlar yapılıyordu. Ancak şu anda şehir hastaneleri ile hastalarımıza daha konforlu hizmetler veriliyor. Artık hastanın yanında hasta yakına da önem veren bir Türkiye var. Aksaray’da da bunun güzel bir örneğini görüyoruz. Bu tesis tamamlandığında daha hasta yakınlarımızın rahat edeceği çok güzel hizmetler verilecek. Bu hizmetlere öncü olan Belediye Başkanımız Evren Dinçer ile ekibini yürükten kutluyorum” dedi.

 

‘KÜLLİYE BİZİM TARİHİMİZDEN GELEN KADİM BİR MÜESSESENİN ADI’

Milletvekili Cengiz Aydoğdu, “Külliye bizim tarihimizden gelen kadim bir müessesenin adıdır. Külliye şehrin bir nevi minyatürüdür. Bir şehirde neler olursa içinde onun örnekleri olur. Külliyeyi çok sıcak bir kelime olarak yaşatmak için izah ediyorum. Konuk evi ve camiyle birlikte bölgeye hizmet verecek önemli bir alan Aksaray Belediye Başkanımız Evren Dinçer tarafından inşa ediliyor” dedi.

‘BU BÖLGEMİZ YENİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK’

Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Şehir buluşmaları kapsamında AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile bir araya geldik. Şehrimizin genel taleplerini il başkanımız ve milletvekillerimizle birlikte kendisine ilettik.  Şehrimizi kendisine tanıttık. Kendisi de Aksaray’a vereceği desteği de bize ilettiler. Onunla birlikte Aksaray’da hayata geçireceğimiz önemli bir projenin temelini atıyoruz. Hasta yakını konuk evi bizim seçim döneminde söz verdiğimiz bir projemizdi. Bu uygulama ülkemizde büyük şehirlerde bulunmaktaydı. En yakınımızda ise Konya Meram Tıp Fakültesi içinde var. Oraları da inceleyerek güzel bir tesis inşa etmek istedik. Burasını belediyemiz kendisi işletecek. Hastaneye hizmet almaya gelen hasta yakınları buradan hizmet alacak. Yine bölgeye cami yapılması da seçim vaadimizdi.  Onu da burada hayata geçiriyoruz. Yaklaşık 2 bin kişiye hizmet verecek kapsamlı bir proje oldu.  Sanayi imar revizyonunu da meclisimizden geçirdik. Bu sanayi alanı konut, sosyal alan, yeşil alan ve parkları ile orta ve uzun vadede cazibe merkezi olacak” diye konuştu. Foto- Haber:  Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası