banner
Gündem

Hasta Yakını Konukevi tamamlandı, Külliye projesi hızla ilerliyor

Hasta Yakını Konukevi ve Külliye Projesi’nde, konukevi inşaatı tamamlandı, külliye inşaatı ise devam ediyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, projenin ilerleyişi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıl başlatılan ve hızla..

Hasta Yakını Konukevi tamamlandı, Külliye projesi hızla ilerliyor
banner

Hasta Yakını Konukevi ve Külliye Projesi’nde, konukevi inşaatı tamamlandı, külliye inşaatı ise devam ediyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, projenin ilerleyişi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Geçtiğimiz yıl başlatılan ve hızla ilerleyen Hasta Yakını Konukevi ve Külliye Projesi, Aksaray’ın sağlık alanındaki ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik önemli bir adım olarak hayata geçiriliyor. Proje içerisinde yer alan Hasta Yakını Konukevi’nin inşaatı tamamlandı, böylece hasta yakınlarının konaklama ihtiyacı için önemli bir çözüm sağlandı.
Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, çalışmaların tamamlandığı konukevinde; tedavi süreci devam eden hasta ve yakınlarının konforlu tesis olanaklarıyla rahat ve huzurlu bir süreç geçirebileceklerini belirtti. Ayrıca, konukevinin sadece Aksaray’a değil çevre illerden gelen hastaların ve hasta yakınlarının da ihtiyaçlarını karşılayacağını dile getirdi. Başkan Dinçer, tesisin engelli ve yaşlı bireyler için de uygun şartlara sahip olduğunu vurgulayarak, her türlü ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte tasarlandığını ifade etti.
Aynı proje içerisinde yer alan külliyenin inşaatı da hızla devam ediyor. Başkan Dinçer, külliyenin betonarme çalışmalarının sürdüğünü ve Külliye Camisinde minarelerin yükseldiğini belirtti. Bu gelişmelerle birlikte, projenin tamamlanma aşamasına doğru önemli bir adım atılmış oldu.
BARINMA İHTİYAÇLARI ÜCRETSİZ
OLARAK BU TESİSTE KARŞILANACAK
Başkan Dinçer, projenin amacını ve önemini vurgulayarak; “Vatandaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak hayata geçirdiğimiz Hasta Yakını Konukevi ve Külliye Projemiz, şehrimizin önemli bir ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte planladık. Sağlık hizmeti almak için il dışından, köy, kasaba ve ilçelerden şehrimize gelen hasta ve hasta yakınlarının barınma ihtiyaçları ücretsiz olarak bu tesisimiz aracılığı ile karşılanacak” dedi.
Başkan Dinçer, Aksaray Belediyesi’nin sağlık alanında en önemli yatırımları arasında Hasta Yakını Konukevi ve Külliye projesinin kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete açılacağının müjdesini verdi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası