banner
Esnaf

Hayalini kurduğu işi severek yapıyor

Aksaray’da aldığı mikro kredi desteği ile dikiş makinesi alan ev hanımı Betül Demir, işlerini büyüterek kendisine ait dükkânda çeyiz eşyası üretimini sürdürüyor. 2 çocuk annesi Betül Demir, Mikro Kredi den..

Hayalini kurduğu işi severek yapıyor
banner

Aksaray’da aldığı mikro kredi desteği ile dikiş makinesi alan ev hanımı Betül Demir, işlerini büyüterek kendisine ait dükkânda çeyiz eşyası üretimini sürdürüyor. 2 çocuk annesi Betül Demir, Mikro Kredi den 13 yıl önce aldığı 750 TL’lik kredinin hayatını değiştirdiğini söyledi.

‘HER KADIN ÜRETİME KATKIDA BULUNMALI’

“Her zaman bir işyeri açma hayalim vardı” diyen Demir, “İstanbul’dan memleketimize 15 yıl önce tekrar dönüş yaptık. O dönem elimdeki kumaşları değerlendirmek için Aksaray Belediyesinin AKMEK kursuna yazılmıştım. Kursa gidince kurs malzemesi satan kişilerin çok az olduğunu gördüm. Bunun üzerine hem kurs malzemesi hem de dikiş nakış işi yapmaya karar verdim. Sonrasında ise her yıl iş yerimi büyütmeyi başladım. Bence her kadın üretime katkıda bulunmalı” dedi.

Ticaret hayatından bahseden Demir, ” İlk dükkanımda sadece hobi malzemeleri satışı yaparak ticarete atıldım. Hazır alıp sattığım için bana bir kar marjı kalmıyordu. Bende mikro krediden o yıl aldığım 750 lira ile kendime bir dikiş makinesi aldım ve nevresim takımı, pike ile çeyiz ürünleri üretmeye başladım. Bu işi gerçekten severek yapıyorum. Buradan kazandığım para ile evime destek oldum. Mikro kredi ile benim hayatım tamamen değişti. Her yıl küçük ölçekli krediler çekerek işimi büyüttüm. Ev testili için ne gerekiyorsa hepsini özenle yapıyoruz” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası