banner
Gündem

‘Hayat, sulak alanlar ve insanlar ile iç içe’

2 ŞUBAT DÜNYADA ‘SULAK ALANLAR GÜNÜ’ ETKİNLİKLERİ RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU Sulak alanların önemi, korunması ve akılcı kullanımı konularında kamuoyu bilincini geliştirmek maksadıyla her yıl kutlanan ‘Dünya Sulak Alanlar Günü’ Aksaray’da da..

‘Hayat, sulak alanlar ve insanlar ile iç içe’
banner

2 ŞUBAT DÜNYADA ‘SULAK ALANLAR GÜNÜ’ ETKİNLİKLERİ RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU

Sulak alanların önemi, korunması ve akılcı kullanımı konularında kamuoyu bilincini geliştirmek maksadıyla her yıl kutlanan ‘Dünya Sulak Alanlar Günü’ Aksaray’da da Doğa Koruma ve Milli Parklar ve jandarma ekipleri tarafından kutlandı.

Etkinlikler kapsamında Helvadere göletine ördek bırakıldı.  Ördeklerin göle bırakılma anı renkli görüntülere sahne oldu.

Doğa koruma ekipleri, “Her yıl bakanlık tarafından günün önemine ilişkin bir tema belirleniyor. Bu yılın teması ‘Sulak Alanlar ve İnsanlık Refahı’ olarak belirlendi. Bu yılın sloganı ise ‘Hayat, sulak alanlar ve insanlar ile iç içe’ oldu. Tabii kaynakların sürdürülebilir gelişmesi, bu kaynaklara yönelik ihtiyaçların belirlenmesi, planlanması, akılcı su kullanımı, etkin koruma için gerekli şartların sağlanması büyük önem taşımaktadır. Bu yaklaşım gereğince su ve toprak kaynaklarının çeşitli maksatlara yönelik kullanımlarında teknoloji, ekonomi ve çevre konularında bir dengenin kurulması gerekmektedir” dedi. Haber :Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası