Gündem

‘Hayatla yarışılmaz’

VALİ KUMBUZOĞLU: ‘TRAFİĞE ÇIKTIĞIMIZ ZAMAN EMPATİ YAPALIM. HASSASİYETİ SÜREKLİ HİSSEDELİM.’ KUMBUZOĞLU VE DİNÇER YAYA ÖNCELİĞİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN YAYA GEÇİDİNİ KIRMIZI RENGE BOYADI Trafik Haftası kapsamında ‘Hayatla Yarışılmaz’ mottosu ile..

‘Hayatla yarışılmaz’
banner

VALİ KUMBUZOĞLU: ‘TRAFİĞE ÇIKTIĞIMIZ ZAMAN EMPATİ YAPALIM. HASSASİYETİ SÜREKLİ HİSSEDELİM.’

KUMBUZOĞLU VE DİNÇER YAYA ÖNCELİĞİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN YAYA GEÇİDİNİ KIRMIZI RENGE BOYADI

Trafik Haftası kapsamında ‘Hayatla Yarışılmaz’ mottosu ile bir dizi etkinlik düzenlendi. Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Evren Dinçer ile Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı koordinasyonunda düzenlenen öğrencilerle yürüyüş, düdüklü uyarı ve Ankara Caddesinde öncelik yaya farkındalık etkinliği gerçekleştirildi. Vali Kumbuzoğlu ve Belediye Başkanı Dinçer öğrencilerle yaya geçidini kırmızıya boyadı.

TRAFİKTE YAYA ÖNCELİĞİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Trafik Haftası farkındalık etkinlikleri Aksaray Belediyesi önünde öğrencilerin slogan ve açtığı pankartlı yürüyüş ile başladı. Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu beraberinde Belediye Başkanı Evren Dinçer, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Ali Bayer, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, birim amirleri ve vatandaşların katılımı ve destekleri ile başlayan yürüyüş öğrencilerin trafik ile ilgili sloganları ve kırmızı düdüklerini çalmaları eşliğinde Ankara Caddesi Kurşunlu Camiine önünde sona erdi. Vali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve öğrenciler ile birlikte yaya önceliğine dikkat çekmek için yaya geçidini kırmızı renge boyadı.

‘TRAFİKTE UYULMASI GEREKEN NET KURALLARA UYMAK ÇOK ÖNEMLİ’

Vali Kumbuzoğlu burada yaptığı basın açıklamasında, “İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya’nın öncülüğünde jandarmamız, emniyetimiz ve burada çocuklarımızla, öğrencilerimizle, gençlerimizle, vatandaşlarımızla bu haftayı hep birlikte kutluyoruz. Yayalara dikkat, trafiğe dikkat, trafik kazalarında en aza indirme noktasında dikkat çekmek ve toplumda farkındalık oluşturulması münasebeti ile bu hafta çok önem arz ediyor. Allah’ın izni ile birbirimize karşı olan sevgi ve muhabbetle inşallah kazaları en aza indirmeye çalışacağız. Burada en önemli konu trafiğe çıktığımız zaman empati yapmak, kendimizi diğer vatandaşların yerine koyup hassasiyeti sürekli hissetmek. Tatbikî trafikte uyulması gereken net kurallara uymak çok önemli. Burada vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın eğitilmesi de çok önemli. Biz Aksaray’da Jandarma ve Emniyetimizle, Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, Belediyemizle ve Aksaray Üniversitemizle zaman zaman okullarda ve değişik yerlerde eğitim hizmetlerimiz de oluyor. Ben bütün Aksaraylı hemşerilerimize buradan çağrıda bulunmak istiyorum. Hem kendilerini hem de çocuklarımızı, eğitim ve trafik kuralları noktasında teşvik etmelerini öneriyorum” dedi.

Polis ve jandarma ekiplerinin de katıldığı etkinlikte trafik konusunda öğrenciler bilinçlendirilmesinin ardından program sona erdi.  (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası