banner
Gündem

Hayvancılığın niteliği yenilikçi yaklaşımlarla arttırılacak

Azerbaycan Cumhuriyeti Kırsal Ekonomi Bakanlığı Hayvancılık Bilimsel Araştırma Enstitüsü Müdürü Hacıyev Mahir Hamzaoğlu, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’ı ziyaret etti. Ziyarette embriyo transferi başta olmak üzere, kurumların..

Hayvancılığın niteliği yenilikçi yaklaşımlarla arttırılacak
banner

Azerbaycan Cumhuriyeti Kırsal Ekonomi Bakanlığı Hayvancılık Bilimsel Araştırma Enstitüsü Müdürü Hacıyev Mahir Hamzaoğlu, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’ı ziyaret etti. Ziyarette embriyo transferi başta olmak üzere, kurumların iş birliği ile yapılabilecek projeler görüşüldü.

ASÜ Veteriner Fakültesinin derin birikimi, teknolojik altyapısı ve deneyimli kadrosuyla tarım ve hayvancılık konusunda çok kıymetli çalışmalar ürettiğini söyleyen Rektör Alpay Arıbaş, potansiyeli çok daha verimli kullanmak adına gayret gösterdiklerini belirtti. Eğitim, araştırma ve topluma hizmet bağlamlarında yenilikçi çalışmalar yapmak istediklerine dikkat çeken Rektör Arıbaş, “Fakültemiz ve Embriyo Transferi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezimiz aracılığıyla hayvancılık faaliyetlerinin niteliğini arttırmayı amaçlıyoruz. Bunun da ulusal ve uluslararası iş birlikleriyle olabileceğini biliyoruz. Biz, üzerimize düşen sorumlulukları yerine getiriyor, alana dair kendimizi geliştiriyor ve tüm yenilikleri yakından takip ediyoruz” dedi.

Ziyarette ASÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahir Karaşahin, Azerbaycan Cumhuriyeti Kırsal Ekonomi Bakanlığı Hayvancılık Bilimsel Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı FaridDünyamaliyev ve Gen EraDiagnostik Firması yetkilisi Zafer Atik de yer aldı.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası