Gündem

Hazırlıklar tamam, bilim festivali kapılarını ziyaretçilerine açıyor

Aksaray Belediyesi tarafından ikinci kez düzenlenecek ve 3 gün sürecek Aksaray Bilim Festivali, bilim meraklılarına kapılarını bugünsaat 9:30’daaçıyor.Aksaray Bilim Festivali, bilimi sevdirmek, bilim ve teknoloji alanında yapılan çalışmaları duyurmak ve..

Hazırlıklar tamam, bilim festivali kapılarını ziyaretçilerine açıyor
banner

Aksaray Belediyesi tarafından ikinci kez düzenlenecek ve 3 gün sürecek Aksaray Bilim Festivali, bilim meraklılarına kapılarını bugünsaat 9:30’daaçıyor.Aksaray Bilim Festivali, bilimi sevdirmek, bilim ve teknoloji alanında yapılan çalışmaları duyurmak ve anlatmak amacıyla düzenleniyor.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandalın katılımıyla gerçekleşecek Festivalin açılış programında Jandarma Çelik Kanatlar Helikopter Gösterisi ile başlayacak.

Yerli hava savunma sistemlerimizden ‘Hisar’, yerli füze sistemimiz ‘Sungur’ ve Türksat 5B uydusu ileri teknolojik otonom araçlar, simülatörler, savunma sanayi envanterlerinde olan yerli ve milli ürünlerde meraklıları için Aksaray Bilim festivalinde sergilenecek.

Aksaray teknoloji devlerini 3 gün boyunca 30 Bin metrekarelik alanda kurulan Tacin festival alanında ağırlayacak. Çevre iller başta olmak üzere Türkiye’nin farklı coğrafyalarından binlerce ziyaretçinin gelmesi beklenirken etkinlik boyunca festival alanına Aksaray Belediyesine ait kırmızı otobüsler ücretsiz ulaşım imkânı sağlayacaklar.

Bilim Festivali Milli teknoloji hamlesi doğrultusunda ülkenin iftiharı olan Bilim ve Teknoloji üreten kurum ve firmaları buluşturarak, bilim ve teknolojiye olan ilginin artması hedeflenen festivale ilişkin Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer: “Bilim meraklılarına bilimle iç içe olacakları dolu dolu 3 gün hazırladık. Aksaray’da gençlerimizin bilim ve teknolojiye olan merakı bizleri memnun ediyor. Eğitimde, özendirme ve bilinçlendirme çok önemli. Bu yıl 2.’sini gerçekleştireceğimiz festivalimiz ile binlerce çocuğumuz bilimsel atölye yapma fırsatı yakalayacak. Türkiye’yi yarınlara taşıyacak, başarılarıyla ülkemizin hedeflerinde belirleyici rol oynayacak çocuklarımızın ve gençlerimizin ufkunu açmak hedefiyle gerçekleştirdiğimiz festivalimiz, yeni projeler üretme konusunda da öncü olacak. Festivale destek veren tüm kurum ve kuruluşlara ayrıca teşekkür ediyorum. Herkesi Bilim festivalimize aileleri ile birlikte bekliyoruz” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası