Özel

Hem eğlenecekler hem öğrenecekler

Aydoğdu: “Çocuklarımız Kur’an-ı Kerim öğrenirken aynı zamanda orada karakterini geliştirecek. Bunun yanında oyun oynayacak. Masal ile zihin dünyasını da geliştirecek” VALİ AYDOĞDU’DAN ‘CAMİLERDE YAŞAM MERKEZİ’ PROJESİ Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu,..

Hem eğlenecekler hem öğrenecekler
banner

Aydoğdu: “Çocuklarımız Kur’an-ı Kerim öğrenirken aynı zamanda orada karakterini geliştirecek. Bunun yanında oyun oynayacak. Masal ile zihin dünyasını da geliştirecek”

VALİ AYDOĞDU’DAN ‘CAMİLERDE YAŞAM MERKEZİ’ PROJESİ

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 4-6 yaş çocuklar için yaz kuran kursularını daha keyifli bir mekan haline getirmek için kurum amirleri ile bir araya gelerek ‘Camilerde yaşam merkezi ‘ projesini başlattı. Projeleri ve yürüttüğü faaliyetlerle Aksaray’da 7’den 70 herkesin gönlüne girmeyi başaran Vali Aydoğdu, bir anlamlı projeye daha imza attı.

‘Camilerde yaşam merkezi’ projesini hayata geçiren Aydoğdu, kurslarda geleneksel oyunların öğretilmesi, öğrenirken eğlenme, masal ile çocukların hayal dünyalarını geliştirme, milli ve manevi değerleri öğrenme, Adab-ı muaşeret, Allah ve Peygamber sevgisi, ana ve babaya itaat, tarih bilinci, vefa, saygı, sorumluluk, adalet, yardım severlik, doğruluk, dürüstlük, beslenme, spor, özgüven, hoşgörü ve alçak gönüllülük, duygudaşlık, kanaatkarlık, çalışkanlık, sabır, vatanseverlik, güven, hayvan sevgisi, paylaşma bilinci, mahremiyet eğitimi, cesaret ve barış konularının yaz Kuran kurslarında uygulanacağını duyurdu.

Hamza Aydoğdu yaptığı açıklamada: “Camilerimizi çocuklar açısından bir cazibe ve yaşam merkezi haline getirmemiz lazım. Bunun için oyun saati bırakıyoruz, masal saati bırakıyoruz, yarışma saati bırakıyoruz. Çocuklarımız Kuranı Kerim öğrenirken aynı zamanda orada karakterini geliştirecek. Bunun yanında oyun oynayacak. Masal ile zihin dünyasını da geliştirecek. Bunun için müftülük, gençlik spor, milli eğitim ve Kızılay bu işin bir tarafından tutacak. Bizim bütün derdimiz mahalledeki  camilerimizde çocuklarımızın orada kendilerini güvende ve huzurda  hissederek, camilerimizi bir yaşam merkezi dönüştüreceğiz. Yaşam merkezi haline dönüştürürsek, çocuklarımız orayı severek gelir ve severek öğrenir” dedi. Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası