banner
Gündem

‘Hep birlikte Aksaray için hizmet ediyoruz’

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Aksaray’da görev yapan basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi. Uluırmak Uygulama Otel’inde düzenlenen programa vali yardımcıları, daire müdürleri..

‘Hep birlikte Aksaray için hizmet ediyoruz’
banner

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Aksaray’da görev yapan basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Uluırmak Uygulama Otel’inde düzenlenen programa vali yardımcıları, daire müdürleri ve gazeteciler katıldı.Vali Kumbuzoğlu burada yaptığı konuşmasında hep birlikte Aksaray’a en iyi şekilde hizmet etme gayretinde olduklarını söyledi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak konuşmasını sürdüren Kumbuzoğlu, “Doğru haberi yapmak ile haberi doğru yapmak aynı şey değildir. Arasında fark vardır. Doğru haberi sezmek, bulmak, yakalamak, yetenek işidir. Tecrübe ve bilgi ister.Ancak, haberi doğru yapmak, sorumluluk işidir. En çok da empati ister. Şüphesiz ki sizler, mesleğini namus bilen, etik ilkelerine bağlı, çok değerli arkadaşlarımızsınız”dedi.

TURİZMDE HEDEF 3 MİLYON

Aksaray’ın tanıtım ve marka değerine destek olan, halkımızı bilgilendirip, güçlü kılangazetecilere teşekkür ettiğini belirten Kumbuzoğlu, “Göreve başladığımız günden beri, Aksaray için gece-gündüz hep birlikte çalışıyoruz. Herkese eşit mesafede olmaya gayret gösteriyoruz. Yanlış yaptığımız zaman bizi uyarın, hatta yazın. Doğrularımız kadar eksiklerimizin de peşinde olun. Yeter ki Aksaray kazansın. Yeter ki Aksaray’a bir nebze faydası olsun. Çünkü Aksaray, daha güzel bir noktada olmayı hak ediyor. Çoğunuz Aksaray’da doğdunuz, yıllardır burada yaşıyorsunuz. Şehri avucunuzun içi gibi biliyorsunuz. Bugün özel bir gün ve sizin gününüz. Ancak, bu kadar Aksaray sevdalısı bir araya gelmişken, Aksaray’ı da konuşmamak olmaz. Aksarayher alanda ve her anlamda, büyük ve güçlü potansiyelleri olan bir şehirdir. Bunların bazıları işlenmiş, belirli bir yol alınmış, bazıları ise maalesef henüz hak ettiği noktada değil. İrili ufaklı sorunlarımız, aşmamız gereken engeller de var. Onun için bazılarına değinmek isterim. Bunları da birlikte aşacağız inşallah. Mesela Turizm. Tarih, tabiat ve ecdat üzerine düşeni yapmış. Bizlere eşsiz bir miras bırakmışlar. Ihlara Vadisi, Selime Katedrali, Aşıklı Höyük, Somuncu Baba, Tapduk Emre, Yunus Emre, Hasan Dağı, Narlıgöl, Tuz Gölü bizim tarih, doğa, kültür ve maneviyat turizmi adına önemli noktalarımız. Yılda 1 milyondan fazla turist ağırlıyoruz. Daha fazlasını ağırlayacak potansiyelimiz de var. Şimdiki hedefimizi 3 milyon”dedi.

‘TARIMDA AZ SU İSTEYEN ÜRÜNLERE YÖNELECEĞİZ’

Tarım alanında Aksaray’ın Türkiye’de çok iyi bir noktada olduğunu belirten Kumbuzoğlu, “Birçok tarım ürününün üretiminde ilk on içindeyiz. Et ve süt üretiminde söz sahibi sayılırız. Ancak, Türkiye’nin en kurak havzasında yer alıyoruz. Obruk oluşumları artıyor. Tarımda da kalifiye eleman sorunları var. Çoban bulmakta bile güçlük çekiyoruz. Bu sorunların giderilmesi için, bilinçli sulama, daha az su isteyen alternatif ürünler, farklı sektörlere yönelim gibi tedbirler almalıyız. Örnek olsun diye söylüyorum, kuraklıkla mücadele için, hatıra ormanları oluşturuyoruz” dedi.

‘GÜÇLÜ BİR SANAYİ YAPILANMAMIZ VAR’

Aksaray’ın sanayi anlamında da önemli bir bölgede yer aldığını ifade eden Kumbuzoğlu; “Güçlü bir OSB’miz var. 15 bin kişi istihdam ediyor. Önemli markalar burada üretim yapıyor. Bu hafta açıklanan verilere göre; Aksaray 1 Milyar 600 milyon Dolar ihracatı ile Türkiye 23.’sü oldu. Genç ve engelli istihdamında Türkiye’de ilk on içindeyiz. Ancak halen kalifiye eleman sorunu yaşıyoruz. Bir de demiryolu ulaşım ağının kurulması gerekiyor.Bizde valilik olarak bunun takipçisi olacağız”diye konuştu. Foto-Haber: Şeyda COŞAR 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası