Gündem

Hıdrellez şenliklerinde jandarmadan KADES eğitimi 

Aksaray’da ‘Kadına El Kalkamaz’ mottosu çerçevesinde kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten İl Jandarma Komutanlığı, Hıdırellez şenliklerinde Kadın Destek (KADES) hakkında bilgilendirme yapıldı. Helvadere beldesinde düzenlenen Hıdırellez şenliklerine..

Hıdrellez şenliklerinde jandarmadan KADES eğitimi 
banner

Aksaray’da ‘Kadına El Kalkamaz’ mottosu çerçevesinde kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten İl Jandarma Komutanlığı, Hıdırellez şenliklerinde Kadın Destek (KADES) hakkında bilgilendirme yapıldı.

Helvadere beldesinde düzenlenen Hıdırellez şenliklerine katılan jandarma ekipleri, Aile içi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında kadınlara yönelik her türlü şiddetin önlenmesi amacıyla eğitim, bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık faaliyeti gerçekleştirdi.

KADES tanıtım ve bilgilendirme faaliyeti yapan jandarma ekipleri, KADES uygulamasının cep telefonuna indirilmesi, uygulamanın cep telefonuna indirildikten sonra nasıl kullanılacağı ve sağladığı kolaylıklar hakkında bilgilendirme yaptı. Programa katılan erkeklere ise kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri verildi.

Şenlik alanında bulunan vatandaşlara ailenin önemini belirtmek amacıyla “Güçlü toplum güçlü aile ile başlar, bugün evlerine gittiklerinde eşlerin birbirine ve çocuklarına, onları ne kadar çok sevdiklerini” söylemeleri konusunda ricada bulunuldu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası