Asayiş

Hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı

Aksaray’da bir iş yerinin önünden 4 gün içinde 2’nci kez su ve paletlerin çalınma anı güvenlik kamerasına yansıdı. Hacılar Harmanı Mahallesi Toptancılar Sitesi’nde meşrubat malzemeleri satan Ferhat S. sabah iş..

Hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı
banner

Aksaray’da bir iş yerinin önünden 4 gün içinde 2’nci kez su ve paletlerin çalınma anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Hacılar Harmanı Mahallesi Toptancılar Sitesi’nde meşrubat malzemeleri satan Ferhat S. sabah iş yerine geldiğinde kapının önünde bulunan su ve paletlerin yerinde olmadığını fark edip güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. İncelemesinde 11 ile 15 Haziran tarihlerinde 2 kez soyulduğunu fark edip durumu polise bildirdi.

Güvenlik kamera kayıtlarını izleyen Ferhat S., 2 kişinin dükkân önündeki paletler ve  suları yükleyip, götürdüklerini gördü. Bunun üzerine polise ihbarda bulundu. Polis, şüphelileri belirleyip, yakalamak için çalışma başlattı. Hırsızlarla başının belada olduğunu ifade eden Ferhat S:“Hırsızlar bizim sermayemize ortak çıktılar. Sularımızı ve paletlerimizi çalıyorlar. Akşam ezanına yakın geliyorlar ve hırsızlık yapıyorlar,2 ay öncede aynı kişiler kameramızı kırmıştı. Zaten bu kişiler yüzlerini kapatıp geliyorlar. Bir hafta içinde 2 palet suyum çalındı, 5-6 bin lira civarında zararım var. Birde paletlerin tanesi 200 lira ve 200 tane palet çalındı” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL