Gündem

İHH’dan hayırseverlere teşekkür 

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, Aksaray genelinde, deprem bölgesinde ve yurtdışındagerçekleştirilen insani yardım çalışmaları hakkında faaliyet raporu açıklaması yaptı. Hayırseverlere teşekkür eden Korkmaz, dernek bünyesinde yapılan faaliyetleri..

İHH’dan hayırseverlere teşekkür 
banner

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, Aksaray genelinde, deprem bölgesinde ve yurtdışındagerçekleştirilen insani yardım çalışmaları hakkında faaliyet raporu açıklaması yaptı.

Hayırseverlere teşekkür eden Korkmaz, dernek bünyesinde yapılan faaliyetleri şöyle sıraladı: “Ramazan boyunca bin 43 gıda paketi, 25 hijyen paketi, 135 adet alışveriş çeki, 240 paket kurban eti, 200 koli yumurta, 50 çuval patates, 250 çuval un, 525 bin TL nakdi yardımı hayırseverlerimizin ve gönüllülerimizin destekleri ile başta deprem bölgesinden şehrimize gelen misafirlerimiz olmak üzere yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırdık.Ramazan’dagünlük 7 ihtiyaç sahibi, kimsesiz, yaşlı veya deprem bölgesinden gelmiş aile ziyaret edilerek iftarlık sıcak yemek ikram edildi. 16 farklı ülkeden misafir öğrencilerin de katıldığı 7 toplu iftar programı gerçekleştirildi. Bangladeş Muhammed Enes Yetimhanemizin bir Ramazan süresince iftar ve sahur masraflarını karşıladık.275 Aksaraylı yetim çocuğumuza Yetim Projesi kapsamında aylık 400 TL, ayrıca Aksaray ikamet eden 150 ihtiyaç sahibi öğrencimize “Her Okula iki Burs Projesi” kapsamında olmak üzere toplam 425 çocuğumuza her ay düzenli olarak verdiğimiz burs ödemeleri yapıldı.18 yetim çocuğumuzun bayramlık tıraşları yaptırıldı.Bu ramazan Aksaray’da 707 yetim, depremzede ve ihtiyaç sahibi çocuğa, ayrıca yurt dışında fakir ülkelerde 144 çocuğa bayramlık giydirildi.15 Ramazan Dünya Yetimler Gününde, toplumumuzda yetimler hakkında bilgi, bilinç, duyarlılık ve farkındalık oluşturmak adına yetim ailelerimize Aksaray Belediyemizin himayelerinde tiyatro etkinliği düzenleyip yetim ve Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Kuruluşlarda korunma altında bulunan 100 çocuğumuz dâhil olmak üzere toplam 400 çocuğumuza iftar ikramı yapıldı. Destek ve katkıları için Belediye Başkanımız Dr. Evren Dinçer Bey’e şükranlarımı arz etmek istiyorum. Ayrıca ilçelerimizde de aynı gün 150 kişilik iftar ikramı gerçekleştirildi. Deprem bölgesinden şehrimize gelen misafirlerimizin buzdolabı, baza, yatak, halı, battaniye, yorgan vb. ev eşyaları temin edildi. Aksaray İHH’nın kardeş şehri Hatay’a 5 kişilik gönüllü ekibi gönderilerek buradaki yardım çalışmalarına destek verildi. Gençlere ve çocuklara yönelik “Ramazan Mektebi Dersleri” ve “Sabah Namazı Buluşmaları” etkinlikleri yapıldı. İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları protesto etmek maksadıyla Aksaray STK platformu üyelerimizle birlikte basın açıklaması gerçekleştirildi. Kriz bölgeleri Afganistan, Pakistan, Filistin ve Yemen yardım çalışmalarına destek verildi. Azerbaycan’da gıda paketi dağıtımları yapıldı. Toplam olarak 2924 aileye yardım ulaştırıldı. Siyasi görüş, din, dil, mezhep ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç sahibi olması dikkate alınarak Aksaray’ın her köşesine, deprem bölgelerine ve dünyadaki kriz bölgelerine yardım ulaştırmaya çalıştıklarını belirten İHH Başkanı Korkmaz, yardım eden insanların da farklı görüş veya kesimlerden olmasının İHH’ya olan güvenin bir tezahürü olarak yorumlandığını ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.(Haber Bülteni)

 

 

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası