Gündem

İHH’dan kurban çağrısı

İnsani Yardım Vakfı (İHH), vekaletini aldığı kurbanları deprem bölgesi öncelikli olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Kurban İbadet Paylaşmak Kardeşliktir” sloganı ile Türkiye dâhil 48 ülkede çalışma yapacak. İHH İnsani..

İHH’dan kurban çağrısı
banner

İnsani Yardım Vakfı (İHH), vekaletini aldığı kurbanları deprem bölgesi öncelikli olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Kurban İbadet Paylaşmak Kardeşliktir” sloganı ile Türkiye dâhil 48 ülkede çalışma yapacak.

İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yılki kurban organizasyonu kapsamında vekâletini aldığı kurbanları Türkiye dâhil 48 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor. Uzun yıllardır kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın bu yıl için belirlemiş olduğu kurban bedeli yurt içinde ve yurt dışında tek fiyat olarak 3 bin 700 TL.

BAĞIŞÇILAR SEÇİYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, “İHH kurbanlık fiyatlarının ülkeden ülkeye değişiklik göstermesi ve bu sebeple kurban fiyatlarının yüksek olduğu ülkelerdeki ihtiyaç sahiplerine yeterince kurban payı ulaştırılamaması dolayısıyla tek fiyat uygulamasına bu yıl da devam ediyor. Kurbanları için İHH’ya vekâlet veren hayırseverler, çalışma yapılacak ülkeler arasından dilediğini seçebiliyor” dedi.

100 BİN YETİME BAYRAMLIK

İHH’nın Türkiye dâhil 115 ülkede 100 bin yetim ve ihtiyaç sahibine bayramlık kıyafet yardımında bulunmayı planladığını söyleyen Korkmaz, “Kurban Bayramı’nda farklı bölgelere gidecek İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürmeyecek, aynı zamanda hayat şartlarını iyileştirmeyi amaçlayan çeşitli projelerle de destek olacak. Bayramlık kıyafet bedeli 500 lira olarak belirlendi. Kurban bağışı yapmak isteyenler İHH İnsani Yardım Vakfına gelerek makbuz karşılığı ya da banka iban yoluyla kurbanlarını bağışlayabilirler. Banka üzerinden bağış yapacakların ad- soyad telefon no ve kurban açıklaması yazması gerekmektedir. Gönderdiğiniz kurbanların alınması, kesilmesi etlerinin dağıtılması çalışmalarına katılmak ve sizler adına şahitlik yapmak  üzere Eskil İHH’dan Ramazan Hoca,  Afrika’nın fakir ülkelerinden biri olan Burkina Faso’ ya yola çıkacak” diye konuştu.

BAYRAMIN 2. GÜNÜNE KADAR KURBAN BAĞIŞI

Bayramın ikinci gününe kadar kurban bağışlarını kabul edeceklerini söyleyen Korkmaz, bürolarına uğrayarak kredi kartı ile 0539 572 16 11 numaralı dernek telefonunu arayarak kapıda kurban bağışı yapabileceklerini sözlerine ekledi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası