Gündem

İHH’nın iyilik raporu

Geçen yıl ‘Kurbanla Hatırla’ sloganı, bu sene ‘Bir Hisse Mutluluk’ sloganıyla Kurban Bayramı’ndaki faaliyetlerine devam eden İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Türkiye dâhil 60 ülkede çalışmalarına devam..

İHH’nın iyilik raporu
banner

Geçen yıl ‘Kurbanla Hatırla’ sloganı, bu sene ‘Bir Hisse Mutluluk’ sloganıyla Kurban Bayramı’ndaki faaliyetlerine devam eden İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Türkiye dâhil 60 ülkede çalışmalarına devam etti.

Aksaraylı hayırseverlerin 235 hisse kurban bağışında bulunduğunu bu kapsamda yardım çalışmalarını organize etmek ve şahitlik için birçok İHH gönüllüsü Aksaray’dan çeşitli ülkelere gitti.

Faaliyetler kapsamında, yapılan kurban bağışlarından Aksaray merkezde 462, ilçelerde 60 olmak üzere toplam 522 sosyal incelemesi yapılan ve kurban kesemeyen aileye 3 buçuk kiloluk paketler halinde kurban eti dağıtımı yapıldığı bildirildi.

65 BİN 775 HİSSE  2.6 MİLYON

KİŞİYE KURBAN ETİ ULAŞTIRILDI

Dünya genelinde, vekâletini aldığı 65 bin 775 hisselik kurbanı bağışçıların adına ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını aktaran Aksaray İHH Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, 526 bin aileye kurbanlık eti dağıtılırken, toplamda 2 milyon 630 bin kişinin dağıtımlardan istifade ettiğini ifade etti. Başkan Korkmaz, kurbanları için İHH’ya vekâlet veren hayırseverlerin, çalışma yapılacak ülkeler arasından dilediğini seçtiğini belirtti. Korkmaz, yapılan faaliyetlerle geçen yıl ulaşılan rakamların bu yıl üzerine çıkarak hedeflerine ulaştıklarını kaydetti.

Şenol Korkmaz, ayrıca bağışçıların destekleriyle Türkiye dâhil 14 ülkede toplamda 41 bin 416 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık kıyafet hediye edildiğini açıkladı. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL