Gündem

İHH’nın kurban bayramı karnesi

3 MİLYONA YAKIN KİŞİYE KURBAN ETİ ULAŞTIRILDI 2023 yılı kurban çalışmaları kapsamında, İnsani Yardım Vakfı (İHH), vekâletini aldığı 75 bin 53 hisselik kurbanı Türkiye dâhil 48 ülkede yaklaşık 3 milyon..

İHH’nın kurban bayramı karnesi
banner

3 MİLYONA YAKIN KİŞİYE KURBAN ETİ ULAŞTIRILDI

2023 yılı kurban çalışmaları kapsamında, İnsani Yardım Vakfı (İHH), vekâletini aldığı 75 bin 53 hisselik kurbanı Türkiye dâhil 48 ülkede yaklaşık 3 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı.

İHH ayrıca, bağışçıların destekleriyle 10 ülkedeki 33 bin 312 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık elbise hediye etti.

Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz, dünya geneli, Türkiye ve Aksaray özelinde ‘Kurban İbadet, Paylaşmak Kardeşliktir’ sloganıyla yola çıkarak Türkiye dâhil 48 ülkede kurban çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi. Korkmaz, “Dünyanın küresel bir köye dönüştüğü çağımızda, açlığın, kıtlığın, savaşın ve doğal afetlerin hüküm sürdüğü coğrafyalardaki kardeşlerimizi görmeme, onlardan bize ne deme lüksümüz olamaz. Bu anlayıştan hareketle İHH, vekâletini aldığı 75 bin 53 hisselik kurbanı bağışçıların adına ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Ayrıca, Türkiye’nin çeşitli illerinde İHH’ya bağlı olarak faaliyet gösteren insani yardım dernekleri tarafından da bin 900 hisselik kurban kesimi yapılarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı” dedi.

İHH, geçen yıl Kurban Bayramı çalışmaları kapsamında toplamda 65 bin 775 hisse kurbanı 2 milyon 630 bin ihtiyaç sahibine ulaştırmıştı.

600 BİN 424 AİLEYEPAY DAĞITILDI

600 bin 424 aileye kurbanlık eti dağıtımı yapılırken toplamda 3 milyona yakın kişinin dağıtımlardan istifade ettiğini aktaran Korkmaz şöyle konuştu: “Kurban çalışmaları için dünyanın dört bir yanına giden İHH ekipleri, kendilerini bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat şartlarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek oldu. Aksaray’dan da yapılan çalışmalara dâhil olmak; hayırseverlerimiz adına şahitlik yapmak üzere; fakir bir Afrika ülkesi olan Burkina Faso’ya giden Eskil İHH İlçemizden Ramazan Öztürk, görevini tamamlayarak Aksaray’a döndü.”

TÜRKİYE’DE DE DAĞITIMLAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Korkmaz İHH’nın başta deprem bölgelerinde olmak üzere Türkiye’de 6 bin 672 hisselik kurban kestiğini ve ihtiyaç sahiplerine pay dağıtımında bulunduğunu belirtti. Korkmaz ayrıca dağıtımlardan toplamda 250 bine yakın kişinin istifade ettiğini ve Türkiye’de 12 bin 564 çocuğa da bayramlık kıyafet hediye ettiklerini söyledi.

‘YARDIMLAR AİLELERE ULAŞTIRILMAYA DEVAM EDECEK’

Kurban ve bayramlık dağıtımlarından söz eden Korkmaz, “ Depremzede, yetim, geçici tarım işçisi ve ihtiyaç sahibi aileye 17 canlı kurban verildi, 135 aileye kurban hissesi dağıtıldı. 670 kişi faydalandı. Önümüzdeki günlerde dondurulmuş ve şoklanmış vaziyette 400 paket et daha ailelerimize ulaştırılacak. Emeği geçen, katkıda bulunan tüm hayırseverlerimize, gönüllülerimize halkımıza teşekkür ediyorum. Rabbimiz kesilen kurbanları kabul buyursun” dedi.

Korkmaz, ayrıca Orta Doğu’da, Orta Asya ve Kafkasya’da, Güney Asya’da, Balkanlar ve Avrupa’da birçok ülkede ihtiyaç sahibi ailelerin de kurbanla buluşturulduğu aktarıldı.

BASIN AÇIKLAMASINA DAVET

05 Temmuz 2023 Çarşamba günü, Doğu Türkistan’ın başkenti Urumçi’de 2009 yapılan gösterilerin Çin Hükümeti tarafından kana bulamasının yıldönümü vesilesiyle bir basın açıklamasının yapılacağını dile getiren Korkmaz, “Yapacağımız basın açıklamamıza, duyarlı tüm vatandaşlarımızı, STK’larımızı davet ediyorum. Bilge Kral Aliya İzzet Begoviç der ki; “Unutulan zulüm tekrar eder.” Zulmün tekrar etmemesi için halkımızı saat 13.30’da  15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda yapacağımız açıklamaya destek vermelerini bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası