Gündem

İHH’nın yetim projeleri karnesi

“YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER” Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü münasebetiyle İHH’nın Aksaray yetimleri için yaptığı faaliyetleri anlattı. Ramazan ayının 15. günü Dünya Yetimler..

İHH’nın yetim projeleri karnesi
banner

“YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER”

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü münasebetiyle İHH’nın Aksaray yetimleri için yaptığı faaliyetleri anlattı.

Ramazan ayının 15. günü Dünya Yetimler Günü olarak idrak edilmeye başlandığını ifade eden Dernek Başkanı Korkmaz, “Kıymetli bağışlar ve gönüllü kardeşlerin çabalarıyla Aksaray’ımızda yetim yavrularımız maddi ve manevi olarak sürekli desteklenmektedirler. Dünya Yetimler Günü vesilesiyle  iyilikte izi olan herkese minnettarız. İHH tarafından İslam İşbirliği Teşkilatına yapılan teklif ile her toplumumuzda yetimler hakkında bilgi, bilinç, farkındalık ve duyarlılık oluşturmak adına bugünü önemsiyoruz” dedi.

‘AKSARAY’DA 800 YETİM DESTEKLENİYOR’

İHH olarak yetim projesi kapsamında özel çocuklara aylık 400 lira düzenli burs verdiklerini belirten Korkmaz, “An itibariyle dünya genelinde 49 ülkede 134 bin yetime düzenli destek veriyoruz.
Proje kapsamında Aksaray’da 270 çocuğumuza burs vererek yaşları tutmayan ağabey ve ablalarını da dahil ettiğimizde bu sayı 900’e kadar çıkıyor. Burs almayan yetimlerimize bayramlık, okul ihtiyaçları, vb. yardımlarla yardımcı oluyoruz. Evlilik çağına gelen yetim çocuklarımıza çeyiz desteği veriyoruz. Özel emanet olarak kabul ettiğimiz yetimlerimizi kendi evlatlarımızdan hiçbir zaman ayırt etmedik. Bu minvalde eğitimlerini çok önemsiyor ve her türlü desteği sunmaya gayret ediyoruz. Özel okullarda ücretsiz okuyan çocuklarımız mevcut. Özel kurslara giden çocuklarımıza imkanlar ölçüsünde yardımcı oluyoruz. Bütün bu çabalar çocuklarımızın geleceğe emin adımlarla hazırlanmaları içindir” diye konuştu.

‘BAYRAMLIKLARI UNUTMUYORUZ’

Bayramlık kıyafet yardımını her yıl yaptıklarını ve bu desteğin geleneksel bir hal aldığını dile getiren Korkmaz, “Bir iş adamı tarafından karşılanan bayramlık kıyafet desteğimiz devam ediyor. Her yıl yaklaşık bin çocuğumuzu sevindiriyoruz. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Ayrıca yetim birimi yetkililerimiz sürekli çocuklarımızın durumlarıyla yakından ilgilenmektedirler. Kadın gönüllülerimiz anneleri belirli aralıklarla telefonda arayarak durumlarını ve taleplerini dinleyip, gerekeni yapmaktadırlar. Genç gönüllülerimiz çocuklarımızı yalnız bırakmıyor, sürekli onları mutlu etmek için çaba sarf ediyorlar. Ramazan kolisi, Adak Kurbanı, kışlık yakacak, ev tadilatı, eşya yardımı, vb. her türlü yardımda yetim ailelerimize öncelik tanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yıl içerisinde yetimler için dünya genelinde gerçekleştirilen birçok proje olduğunu anlatan dernek başkanı Korkmaz; “Projeler kapsamında; yetim ailelerine ev eşyası alımı, yetimhanelerin tadilat masraflarının karşılanması, meslek edindirme kursları ile yetim ailelerine mesleki eğitim, yetim ailelerine dükkan açılması, balıkçı teknesi, dikiş makinesi, veya yetiştirebilecekleri hayvan alımı, sağlık taramalarının yapılması, maddi durumu iyi olmayan yetimlerin evlendirilmesi, kırtasiye ve kitap ihtiyaçlarının giderilmesi, piknik, uçurtma şenlikleri gibi eğlence programları düzenlenmesi gibi yüzlerce faaliyet var” şeklinde konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası