Gündem

Ihlara Cam Teras projesi eşsiz bir manzara keyfi sunacak

IHLARA CAM TERAS PROJESİ AKSARAY TURİZMİNİN DEĞERİNİ ARTIRACAK BAŞKAN DİNÇER; “ŞEHRİMİZİN GÜZELLİKLERİNİ TÜM DÜNYAYA TANITACAĞIZ” Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilerek Ahiler Kalkınma Ajansı iş birliğinde yapımına başlanan Ihlara Cam Teras projesinde..

Ihlara Cam Teras projesi eşsiz bir manzara keyfi sunacak
banner

IHLARA CAM TERAS PROJESİ AKSARAY TURİZMİNİN DEĞERİNİ ARTIRACAK

BAŞKAN DİNÇER; “ŞEHRİMİZİN GÜZELLİKLERİNİ TÜM DÜNYAYA TANITACAĞIZ”

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilerek Ahiler Kalkınma Ajansı iş birliğinde yapımına başlanan Ihlara Cam Teras projesinde temel çalışmalar tamamlandı. Önümüzde hafta cam terasın taşıyıcı çelik konstrüksiyon montajına başlanacak.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bölgenin turizm değerlerine doğrudan etki edecek cam teras projesinde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Her yıl bir milyona yakın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan Ihlara Vadisi’nde cam teras projesinde çalışmalar devam ediyor.

Dinçer, proje kapsamında vadinin doğal ve kültürel dokusunun korunduğunu söyledi.

İNSAN YAŞAMI İZLERİ TAŞIYAN DÜNYANIN EN BÜYÜK KANYONU

Ihlara Vadisi’nde turizm destinasyonu ilgili yapılan planlar neticesinde bu projeyi başlattıklarını aktaran Dinçer, “Ihlara Vadisi, dünyanın sayılı kanyonları arasında yer almasının yanında içerisinde insan yaşamı izleri taşıyan dünyanın en büyük kanyonudur. Ihlara Vadisini her yıl bir milyon yerli yabancı turist ziyaret ediyor. Bu projemiz de şehir turizmine avantaj sağlayacak. Şehrimiz her yönüyle cazibe merkezi olacak. Ihlara Vadisi’nin turizm değerini artırmak için başlattığımız cam teras projemiz devam ediyor. En kısa süre bu projeyi tamamlayarak hizmete açmayı ve vadiyi ziyaret edenlere, seyir yönünden kültür izleriyle birlikte tarih kokan doğa yolculuğuna çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Kapadokya turizminin önemli duraklarından biri olan Ihlara Vadisi’nin turizm değerini artıracak cam teras projesinde temel çalışmaları tamamlandı. 150 metre yükseklikte ve 12 metre uzunluğunda olacak cam teras, Ihlara Vadisi’nin en hâkim noktasına inşa edilerek ziyaretçilere eşsiz bir manzara keyfi sunacak. Önümüzdeki günlerde cam terasın taşıyıcı çelik konstrüksiyon uygun noktalara yerleştirilerek montajına başlanacak. Ihlara Vadisi Cam Teras projesi içerisinde amfi tiyatro ve yürüyüş yolu yapımı, restoran, mescit, bebek bakım odaları, tuvaletlerin yapımı, fotoğraf çekim alanının oluşturulması, otopark yapımı, çevre ve peyzaj düzenlemesi gerçekleştirilecek. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası