banner
Gündem

Ihlara Vadisi Cam Teras projesi hizmete açılıyor

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY, CAM TERAS VE KAFETERYANIN AÇILIŞINI YAPACAK Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ihlara Vadisi Cam Teras ve Kafeterya projesi, 28 Mayıs 2024 Salı günü..

Ihlara Vadisi Cam Teras projesi hizmete açılıyor
banner

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY, CAM TERAS VE KAFETERYANIN AÇILIŞINI YAPACAK

Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ihlara Vadisi Cam Teras ve Kafeterya projesi, 28 Mayıs 2024 Salı günü saat 12.00’de yapılacak törenle hizmete açılıyor. Açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katılacak.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in projeleri arasında yer alan Ihlara Vadisi Cam Teras ve Kafeterya projesi tamamlanarak hizmete açılıyor.

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen ve bir kısmı AHİLER Kalkınma Ajansı’nın hibe projesinden faydalanarak yapımı tamamlanan ve açılışa hazır hale getirilen Ihlara Vadisi Cam Teras ve Kafeterya Projesi, vadinin görsel olarak en hâkim noktasına inşa edildi. Cam Teras ve Kafeterya Projesinin hizmete açılarak turizme kazandırılacağını ifade eden Başkan Dinçer, “Bu projeyle Ihlara Vadisi’nin doğal güzelliklerini herkes görebilecek. Cam Teras projesi, Aksaray’ın turizm potansiyelini artıracak ve daha fazla turistin şehrimizi ziyaret etmesini sağlayacak. Bu da şehir ekonomisine ve turizmine büyük katkısı olacak. Cam teras bulunduğu alanda ayrıca ziyaretçilerimiz için modern bir kafeterya hizmeti de sunacağız. Projemiz şehrimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Dinçer, Cam Teras ve kafeterya projesinin açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılacağını ve açılışa herkesin davetli olduğunu belirtti. Cam Terası günlük olarak 2 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret etmesi bekleniyor. Çevre ve peyzaj çalışması tamamlanan projenin içerisinde ayrıca yürüyüş yolu, fotoğraf çekim noktası, otopark, mescit ve lavabolar da yer alıyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası