Özel

Ihlara Vadisi’nde balon turlarına yoğun ilgi var

Kapadokya’nın başlangıç noktası olan Aksaray’da, yerli ve yabancı turistler özellikle güneşin doğuş saatinde balonla yolculuk yaparak bölgeyi gözlemleme imkanı buluyor. Ihlara Vadisi ve Selime Katedrali ile bölgedeki tarihi ve doğal..

Ihlara Vadisi’nde balon  turlarına yoğun ilgi var
banner

Kapadokya’nın başlangıç noktası olan Aksaray’da, yerli ve yabancı turistler özellikle güneşin doğuş saatinde balonla yolculuk yaparak bölgeyi gözlemleme imkanı buluyor.

Ihlara Vadisi ve Selime Katedrali ile bölgedeki tarihi ve doğal güzellikleri kuşbakışı seyreden turistler, bölgeye hayran kalıyor.

İlginin bir hayli güzel olduğunu söyleyen Balon Pilotu Süleyman Kara, “18 Eylül 2022 tarihinden bu yana Ihlara Vadisi’nde düzenli olarak günlük uçuşlar düzenliyoruz. Bu yıl bahar yağmurlarının bol olması çiftçiler gibi bizi de sevindirdi. Çünkü gökyüzünden muhteşem bir manzara izliyoruz. Yeşil ve sarının tonlarının bu canlılığı balona binen yerli ve yabancı misafirlerimizi büyülüyor. Bizde artık bölgeye ciddi şekilde uyum sağladık. Nevşehir’den sabah erken saatte minibüslerle Ihlara Vadisi’ne turistlerimizi getiriyoruz. Biz balonumuzu hazırlayana kadar, turistler vadi içinde kahvaltı keyfi yapıyor. İndikten sonrada onlara Aksaray Ihlara Vadisi’nde uçtuklarına dair bir belge verip, onlara çeşitli içecekler ikram edip, tekrardan otellerine götürüyoruz. Uçuşlarımıza ilgi alaka ise her geçen gün artıyor. Bizleri her zaman destek olan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Güzelyurt Kaymakamı Can Alperen Taşavlı’ya da teşekkür ediyorum” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası