banner
Gündem

Ihlara-Ziga termal bölgesi turizm yatırımları incelendi

  Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ihlara Vadisi Cam Teras Projesinin açılışa hazırlandığını ifade eden Vali Kumbuzoğlu bölgede devam eden yatırımların tamamlanmasıyla Aksaray’ın turizmine önemli bir ivme kazandıracağını belirtti Vali..

Ihlara-Ziga termal bölgesi turizm yatırımları incelendi
banner

 

Aksaray Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ihlara Vadisi Cam Teras Projesinin açılışa hazırlandığını ifade eden Vali Kumbuzoğlu bölgede devam eden yatırımların tamamlanmasıyla Aksaray’ın turizmine önemli bir ivme kazandıracağını belirtti

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu köy ziyaretlerinde bulunarak İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından köylerde yürütülen yol, kilitli taş ve diğer altyapı hizmetleri ile ilgili bilgi aldı. Ihlara Vadisi ile Ziga kaplıca bölgesinde turizm yatırımlarını yerinde inceleyen Vali Kumbuzoğlu tamamlanacak yatırımlarla bölgeye daha fazla ziyaretçi geleceğini belirtti.

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu köy ziyaretlerine Sapmaz ve Ulukışla Köyleri ile başladı. Vali Yardımcısı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hakan Kılınçkaya ile birim müdürlerinin de katıldığı ziyaretlerde köy muhtarları ve vatandaşlarla görüşen Vali Kumbuzoğlu istek ve talepleri dinledi. Vali Kumbuzoğlu kamunun imkânlarını en etkin şekilde ve öncelikleri belirleyerek vatandaşların hizmetine sunduklarını belirtti.

YOL BAKIM ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELENDİ

Merkeze bağlı Ulukışla Köyü’nde Aksaray İl Özel İdaresi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan 5 bin metrekare kilitli parke taşı çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu: Aksaray’da bu yıl 175 köyde toplam 275 bin metrekare kilitli parke taşı yapılacağını kaydetti. Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu daha sonra İl Özel İdaresi tarafından yapılan Darıhüyük Köyü-Yenikent Kasabası 6,3 kilometre sathi kaplama asfalt yol ile Kutlu Köyü- Hamidiye Alaca Mahallesi arası 11,5 kilometre Stabilize yol bakım  kumlama ve diğer altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek Vali Yardımcısı  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hakan Kılıçkaya’dan bilgi aldı.

İKİ TESİS TERMAL TURİZMDE FAALİYET GÖSTERECEK

Kumbuzoğlu daha sonra Ihlara Vadisi ve Ziga termal bölgesinde incelemelerde bulundu.  Ziga Termal bölgesinde hali hazırda iki tesisin termal turizmde faaliyet gösterdiğini aktaran Vali Kumbuzoğlu; İl Özel İdaresi tarafından ihalesi yapılan Yaprakhisar Köyünde yüzde 40 oranında tamamlanan otel ve jeotermal fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak planlanan inşaat alanında incelemelerde bulundu.

ZİGA TERMAL SUYU SAĞLIK VE TERMAL TURİZMDE ÖNEMLİ BİR KONUMDA

İnşaat ile ilgili sorunların çözüme kavuşturulduğunu ve tesisin yap işlet devret modeliyle hizmete alınması için çalışma yürüttüklerini kaydeden Vali Kumbuzoğlu; Ziga termal suyunun özellikleri ile sağlık ve termal turizmde önemli bir merkez konumuna kavuşacağını bunu en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini aktardı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası