banner
Gündem

‘İhtiyaç sahiplerine halk kart ile destek olacağız’

CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir ve parti yönetimi Coğlaki Mahallesi esnafını ziyaret etti. CHP Belediye Başkan adayı Demir,  meslek grupları ziyaretlerinin yanı sıra esnafları da ziyaret ediyor…

‘İhtiyaç sahiplerine halk kart ile destek olacağız’
banner

CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir ve parti yönetimi Coğlaki Mahallesi esnafını ziyaret etti. CHP Belediye Başkan adayı Demir,  meslek grupları ziyaretlerinin yanı sıra esnafları da ziyaret ediyor.

Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir esnaf ziyaretleri sırasında sosyal belediyecilik projelerini anlatırken esnaftan da kendilerine, projeleri hayata geçirebilmesi için şans vermelerini istedi. Demir,“ Biz esnafımızın ve vatandaşlarımızın çektiği sıkıntıyı görüyoruz. Çünkü bizlerde aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Memlekette birçok zengin birde çok fakir kaldı. Esnafımız, orta gelir grubu dediğimiz kesim yok oldu. Bizde bu şehrin güzel insanları her şeyin en güzelini hak ediyor diye düşündüğümüzden, vatandaşın üzerinde ki yükü almak için, bize yetki verildiğinde belediye olarak neler yapabiliriz, halkımızın hayat pahalılığı altında ezilmesini nasıl önleriz diye projeler ürettik. Geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımız için‘halk kart’ uygulamasını hayata geçireceğiz. Hemşerilerimiz bu kart ile gıda, giyim gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Ankara Büyük Şehir Belediyemizde Mansur Başkanımız bu uygulamayı hayata geçirdi. Uygulamanın gayet güzel ve sorunsuz ilerlediğini görüyoruz. Bizde aynı uygulamayı Aksaraylı hemşerilerimiz için hayata geçireceğiz. Vatandaşlarımız normal bir kredi kartı kullanır gibi bu kartla alışverişlerini yapabilecek” diyerek Halk Kart projelerini anlattı.

‘KİMSE YATAĞA AÇ GİRMEYECEK’

Demir, “Belediye zor zamanlarda esnafın ve vatandaşın yanında olmalı. Bizde bu zor zamanlarda hemşerilerimizin yanında olacağız. Halk Kart uygulamamızın hayata geçmesi ile birlikte, geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımız bir nebzede olsa rahatlayacak. Bizim dönemimizde kimse yatağa aç girmeyecek. Halk kart uygulamasına projelerimiz arasında yer vermekteki amacımız bu” diyerek bir kısım projesini esnafla paylaştı.(Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası