Gündem

‘İhtiyaç ve ilgi odaklı projeler üretiyoruz’

DİNÇER, “HASTA KONUK EVİ VE KÜLLİYE PROJEMİZ ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN” Aksaray Belediyesi tarafından Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hemen yanına inşa edilen Hasta Konukevi ve Külliye projesinin temeli atıldı. Belediye..

‘İhtiyaç ve ilgi odaklı projeler üretiyoruz’
banner

DİNÇER, “HASTA KONUK EVİ VE KÜLLİYE PROJEMİZ ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Aksaray Belediyesi tarafından Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hemen yanına inşa edilen Hasta Konukevi ve Külliye projesinin temeli atıldı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kalacak yeri olmayan hasta ve yakınlarının barınma ihtiyaçlarının konuk evi aracılığı ile karşılanacağını belirtti.

Aksaray’da sosyal tesis alanlarına her yıl yenilerini kazandırdıklarını ifade eden Dinçer, vatandaşların ilgi ve ihtiyaçlarına göre projeler ürettiklerini söyledi.

Sağlık hizmeti almak için il dışından veyahut köy, kasaba ve ilçelerden hastaneye gelen hasta ve yakınlarının ‘Hasta Konuk Evi’nden ücretsiz faydalanabileceğini aktaran Dinçer, aynı proje içerisine külliye yapımının da dahil edildiğini, hasta yakınları ve vatandaşların ibadetlerini rahatlıkla yapmalarına olanak sağlanacak bir merkez oluşturduklarını belirtti.

Dinçer, “Aksaray Konuk Evi ve Külliye Projemizin temelleri atıldı. Çalışmalara hızlı bir şekilde başladık. İhale şartnamesine göre projemizi en kısa sürede tamamlayarak Hasta Konuk Evi ve Külliyemizi hizmete açacağız. Projemizin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında yapılması planlanan Hasta Yakını Konuk Evi, 2 bin 935 metrekare alan üzerinde inşa edileceği bildirildi. 2 kattan oluşacak olan yeni tesisin içerisinde 2 kişilik ve 4 kişilik odaların yanı sıra kafeterya, teras, mutfak lobi, kütüphane toplantı salonu ve idari birimlerle vatandaşlara kesintisiz hizmet sunulacak. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası