Özel

İkinci el otomobilde fiyatlar düştü

İkinci el otomobilde fiyatlar inişe geçerken, galericiler ise otomobilin artık yatırım aracı olmaktan çıktığını belirtti. Galericiler sitesi esnaflarından Yusuf Kocaöz, sektöre ilişkin gazeteniz Egemen’e bilgiler verdi. İkinci el otomobilde en..

İkinci el otomobilde fiyatlar düştü
banner

İkinci el otomobilde fiyatlar inişe geçerken, galericiler ise otomobilin artık yatırım aracı olmaktan çıktığını belirtti.

Galericiler sitesi esnaflarından Yusuf Kocaöz, sektöre ilişkin gazeteniz Egemen’e bilgiler verdi. İkinci el otomobilde en ucuz fiyat dahi yazılsa şu anda otomobilin satılmadığını ifade ederek, “İnsanlar otomobili artık yatırım aracı olarak görmediği için satışlar az. 2022 model bir aracımız var ve fiyatı 800 bin liraya kadar indi. Normal fiyatı ise 900 bin liraydı. Aracına, modeline göre 40 ile 100 bin arasında bir fiyat düşmesi var. Ama inanın tabiri caiz ise yaprak bile kımıldamıyor. Eylül ayında aldığımız aracın üzerine karını koyup satıyorduk. Ekim ayında aldığımız paraya aracı verecek kimse bulamıyoruz” dedi.

BENZİNLİ VE LPG ARAÇLAR REVAÇTA

Şuanda benzinli ve LPG’li araçların revaçta olduğunu belirten Kocaöz, “Dizel pahalı olunca tercih benzinli ve LPG’li araçlara döndü. Birçok kişide şu anda elindeki dizel aracı takasa getiriyor. Anadolu’da en çok beyaz renk tercih ediliyor. Pazarlık yaparken, insanlarımız sigorta, bandrol ile muayenesi var mı diye düşünüyor.  Onlarda araç için ekstra bir külfet. Birde mutlaka güvenilir bir ekspertize götürülmeli. Şu anda bence araç almanın da tam zamanı. Yılbaşı sonrası yeni araçlara zam gelecektir. Zam sonrası ikinci eldeki fiyat durağanlığı tekrar artacaktır” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası