Gündem

İl eğitim değerlendirme toplantısı Eskil’de yapıldı 

Toplantıda, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatiline kadar yürütülen faaliyetler değerlendirildi ve ikinci yarıyıl hedefleri üzerinde duruldu İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Eskil ilçesinde yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan..

İl eğitim değerlendirme toplantısı Eskil’de yapıldı 
banner

Toplantıda, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatiline kadar yürütülen faaliyetler değerlendirildi ve ikinci yarıyıl hedefleri üzerinde duruldu

İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı Eskil ilçesinde yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürleri katılım sağladı.

Eskil İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Kılıçer ‘in Eskil ilçesinde yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri ile ilgili sunumu ile başlayan toplantıda il merkezinde ve ilçelerde yürütülen faaliyetler ile ilgili istişare yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, toplantıda Aksaray’da eğitim alanındaki birçok konunun kapsamlı bir şekilde ele alındığı söyleyerek ilçe müdürlerine teşekkür etti.

AKSARAY’IN EĞİTİM DURUMU MASAYA YATIRILDI

Toplantıda, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatiline kadar yürütülen faaliyetler değerlendirildi ve ikinci yarıyıl hedefleri üzerinde duruldu. İl genelinde açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının önemine vurgu yapıldı.

TÜBİTAK projeleri başta olmak üzere okullar tarafından ERASMUS, e-Twinning ve diğer projelere daha fazla başvuru yapılması için planlama yapıldı. Öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlayan okul temelli mesleki gelişim faaliyetleri ile ilgili olarak ilçeler bazında değerlendirme yapıldı. 2024-2028 yılları arasını kapsayan Stratejik Plan Hazırlıkları hakkında mevcut durum analizi gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Dilimizin Zenginlikleri’ projesinin okullarda yürütülmesi için gerekli planlamalar ele alındı. İl genelindeki taşımalı eğitim, tadilat ve bakım onarımları devam eden okullar, iş yeri sağlığı ve güvenliği, pansiyon denetimleri başta olmak üzere yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi için alınması gereken tedbirler ele alındığını belirtildi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası