Gündem

İl Halk Kütüphanesi kendi rekorunu kırdı

 96 YILDIR HİZMET VEREN VE ŞEHRİN SEMBOLLERİNDEN BİRİ HALİNE GELEN AKSARAY İL HALK KÜTÜPHANESİ ŞEHİR MERKEZİNDEKİ KONUMU İLE 7’DEN 77’YE HER KESİME HİZMET VERMEYİ SÜRDÜRÜYOR Kütüphanede 43 bine yaklaşmış bir..

İl Halk Kütüphanesi kendi rekorunu kırdı
banner

 96 YILDIR HİZMET VEREN VE ŞEHRİN SEMBOLLERİNDEN BİRİ HALİNE GELEN AKSARAY İL HALK KÜTÜPHANESİ ŞEHİR MERKEZİNDEKİ KONUMU İLE 7’DEN 77’YE HER KESİME HİZMET VERMEYİ SÜRDÜRÜYOR

Kütüphanede 43 bine yaklaşmış bir koleksiyonla okuyucularına hizmet verdiklerini belirten Aksaray İl Halk Kütüphanesi Müdürü Çağatay Van, “Okuyucu sayımızda doruk dediğimiz noktayı yani yıllık okuyucu potansiyelini yakaladık. Bu durumu her yıl yaşama hatta aşma gayreti içerisindeyiz. Kitaplığımız çocuk ve yetişkin bölümü olmak üzere 2’ye ayrılıyor. Çocuk ve yetişkin bölümündeki kitaplarımız 10 temel konu ekseninde tasniflenerek okuyucu hizmetine sunulmuştur” şeklinde konuştu.

HALK KÜTÜPHANESİ  96 YILDIR HİZMETTE

Kütüphanenin hem mimari yapısıyla hem de eski olma özelliğiyle bir tarihi eser niteliği taşıdığını belirten Van, “Ülkemizde sıklıkla yaşanan kütüphane binaları ve bu binaların işlevleri konusundaki sorunlar Aksaray için geçerli değil. Şehrimizde 1924 yılında yapımı başlayan ve 1926 yılında bugünkü görünümüne kavuşan kütüphanemizin, tarihi eser olma özelliği var. Kütüphanemiz bununla birlikte şehir merkezindeki konumu itibariyle çok büyük avantaj. Yolların kesişim noktasında, tam şehir merkezinde olmamız sebebiyle toplumun her kesimine hizmet verebiliyoruz. Okuyucu yelpazemiz oldukça geniş. Bu bizim için mutluluk verici bir durum” dedi.

‘HER ŞEY DAHA İYİ BİR HİZMET VEREBİLME İÇİN’

Binanın oldukça eski olmasındaki ufak tefek problemlerden dolayı binada tadilat başlattıklarını söyleyen Van, “Kütüphane binamızda ortaya çıkan aksaklıkları giderebilmek ve daha rahat çalışma alanı oluşturmak adına tadilat başlattık. Okuyucu ve personelin kullanımına yönelik küçük tadilatlar da son aşamaya geldi. Bundan sonra okuyucularımıza daha verimli hizmet verme imkânımız olacak” diye konuştu. Foto-Haber: Sümeyye ÇALIŞKAN

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL