banner
Gündem

İlçeler iyilikte yarışıyor

Aksaray’lı hayırseverlerin 2024’ün ilk ayında bölgeye bir tır patates gönderdiklerini belirten Korkmaz, diğer illere kıyasla bu yardımların kayda değer bir örneklik teşkil ettiğini vurguladı Aksaray İHH Gülağaç ilçe teşkilatı tarafından..

İlçeler iyilikte yarışıyor
banner

Aksaray’lı hayırseverlerin 2024’ün ilk ayında bölgeye bir tır patates gönderdiklerini belirten Korkmaz, diğer illere kıyasla bu yardımların kayda değer bir örneklik teşkil ettiğini vurguladı

Aksaray İHH Gülağaç ilçe teşkilatı tarafından İdlib’e   patates yüklü 1 tır insani yardım gönderildi.

‘İDLİB’DE CAN PAZARI YAŞANIYOR’

Yardım ile ilgili açıklama yapan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, Suriye’de devam eden belirsizliğin bedelini sivil vatandaşların ödemekte olduğunu söyledi. İdlib’e sığınan yaklaşık 4 milyon masum insana duyarsız kalmayan Aksaray’lı hayırseverlerin 2024’ün ilk ayında bölgeye bir tır patates gönderdiklerini belirten Korkmaz, diğer illere kıyasla bu yardımların kayda değer bir örneklik teşkil ettiğini vurguladı.

İdlib’de hala devam eden büyük bir insani dramın yaşandığını hatırlatan Aksaray İHH Başkanı Korkmaz, Aksaraylılar olarak komşuluk, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma değerleri kapsamında iyi bir sınav verdiklerine inandıklarını ifade etti ve bu yardımların hayırseverlerimizin desteğiyle devam edeceğini sözlerine ekledi.

Gülağaç İlçesinde yaşayan vatandaşlara hassasiyetlerinden dolayı teşekkür eden Korkmaz, 2024 yılının böyle anlamlı ve kısa zamanda hazırlanan başarılı bir yardımla başladığını vurguladı.

YARDIMLAR DEVAM EDİYOR

Kışın gelmesiyle birlikte çadır kamplarda hayat daha zor hale geldi. Hayatta kalma mücadelesi veren mazlumlara ekmek ulaştırmak için acil una ihtiyaç olduğunu dile getiren ve bir çuval unun 610 TL olduğunu hatırlatan Korkmaz, hayırseverlerin Ulu Camii arkasındaki İHH bürosuna gelerek bağış yapabileceklerini, 05052571284 nolu telefonlarla irtibat kurabileceklerini veya Kuveyttürk ve Ziraat Bankasındaki Aksaray İHH hesaplarına havale/EFT yapabileceklerini sözlerine ekledi.

Yapılan dua ile birlikte patates yüklü yardım tırı İdlib’e doğru yola çıktı. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası