Esnaf

IMEI kopyalama tarih oluyor

 BİR YIL KULLANILMAYAN TELEFONLAR KAPATILACAK, PROJESİNE ESNAFTAN DESTEK Resmi Gazete’de yayımlanan değişikliğe göre, 1 yıl süreyle sinyal alınamayan cep telefonlarının IMEI numaraları otomatik olarak iptal edilecek. Karara telefoncu esnaflarından da..

IMEI kopyalama tarih oluyor
banner

 BİR YIL KULLANILMAYAN TELEFONLAR KAPATILACAK, PROJESİNE ESNAFTAN DESTEK

Resmi Gazete’de yayımlanan değişikliğe göre, 1 yıl süreyle sinyal alınamayan cep telefonlarının IMEI numaraları otomatik olarak iptal edilecek. Karara telefoncu esnaflarından da destek geldi.

Artık IMEI kopyalamanın ortadan kalkacağını ifade eden telefoncu İsmail Erbay, “IMEI numaraları konusunda devletimizin aldığı konuyu destekliyor ve yanında duruyoruz. Bu durum ülkemizdeki cihazlara ilgiyi artıracaktır. Devletimiz son derece olumlu bir karar almıştır. Vatandaşlarımıza da yedek telefonlarını yeni yılda birkaç gün kullanmalarını tavsiye ediyoruz. 1 yıl sinyal alınmayan cihazlar otomatik olarak iptal edilecek. Uygulama 1 Ocak 2024 günü itibari ile başlayacak. Bunun yanında IMEI kopyalama olayı da ciddi oranda ortadan kalkacak”dedi.

ÖĞRENCİLER İNDİRİMLİ TELEFONLARI BEKLİYOR

Öğrencilerin indirimli telefon kampanyasına son günlerde ciddi bir ilgi gösterdiğini belirten Erbay, “Bizde esnaflar olarak projenin hayata geçmesini bekliyoruz. Cumhurbaşkanlığından gelecek yazı sonrası telefonları öğrencilerle buluşturacağız” diye konuştu. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası