Gündem

İngiliz gelin Müslüman oldu

Aksaray’a eşi Durmuş Aygün ile izne gelen İngiltere uyruklu Louıse Jane Garderton, Aksaray İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmak istediğini belirterek..

İngiliz gelin Müslüman oldu
banner

Aksaray’a eşi Durmuş Aygün ile izne gelen İngiltere uyruklu Louıse Jane Garderton, Aksaray İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmak istediğini belirterek Aksaray İl Müftülüğüne başvuran İngiltere vatandaşı Louıse Jane Garderton için “İhtida Merasimi” düzenlendi. Merasimde İl Müftü Vekili Mahmut Çelikoğlu, İslam’ın inanç, ibadet ve ahlak esaslarına dair temel bilgiler vererek, “İslam dinini tercih eden hanımefendiyi tebrik ediyorum. Araştırarak ve öğrenerek Müslüman olmaya karar vermiş. Rabbim, iman ve teslimiyetini kabul etsin” dedi.

Merasim, Garderton’un Kelime-i Şehadeti getirmesinin ardından yapılan dua ile tamamlandı. Yeni ismi Filiz olan Garderton’a İl Müftü Vekili Çelikoğlu tarafından ihtida belgesinin yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan İslam İlmihali ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Eşi Durmuş Aygün ise “İngiltere’de 2021 yılında tanıştığım Louıse Jane Garderton ile evlendik. Aksaray’a gelince Müslüman olmak istediğini söyledi. Bizde müftülüğe başvurduk ve eşim Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu” diye konuştu. Haber: Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası