Gündem

‘İnsanlık iyilikle iyileşecek’

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları, ‘gönüllü buluşması’ etkinliğinde buluştu. gerçekleştirdi. Uluırmak Uygulama Oteli’ inde gerçekleştirilen programa, İHH Genel Merkez Mütevelli Heyeti Üyesi araştırmacı yazar Ayşe Müzeyyen Taşcı katıldı…

‘İnsanlık iyilikle iyileşecek’
banner

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları, ‘gönüllü buluşması’ etkinliğinde buluştu. gerçekleştirdi. Uluırmak Uygulama Oteli’ inde gerçekleştirilen programa, İHH Genel Merkez Mütevelli Heyeti Üyesi araştırmacı yazar Ayşe Müzeyyen Taşcı katıldı.

‘İnsanlık İyilikle İyileşecek’ konulu konuşma yapan Taşçı, 30 yıldır İslam coğrafyasında mazlum ve mağdurların durumlarını yakından takip ettiğini söyleyerek, başta Filistin ve Bosna Hersek olmak üzere İslam ülkelerine ait yaşanmış hadislerden bahsetti.

Filistin meselesi ve bu meselenin çözümünde Müslümanların duruşunun nasıl olması gerektiğini, neler yapılabileceğini dile getiren Taşçı, Suriye’nin ve Yemen’in yıllar öncesinden tasarlanan şer planların neticesi olduğunu, Türkiye’nin de daha kötü bir duruma düşmesi için siyonizm ve diğer şer odakların var güçleriyle çalıştıklarını hatırlattı.

Taşçı, kadınlara ve genç kızlara büyük görevler düştüğünü, ümmet olma bilinciyle yapılan iyilikleri çoğaltarak kötülüğün azaltabileceğini ifade etti.

‘HAYIR ÇALIŞMALARINDA GÖNÜLLÜLÜK ÖNEMLİDİR’

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları Başkanı Neslihan Görgülü ise dernek çalışmalarında gönüllülüğün önemine değinerek, yapılan faaliyetleri anlattı. Görgülü; “Gönüllülerimiz vakfımızın çalışma alanlarından herhangi birinde görev alıp faaliyetlere destek verebiliyor. Kaynak oluşturmadan acil yardıma, sağlık hizmetlerinden eğitim faaliyetlerine, meslek gruplarıyla proje üretme ve uygulamadan tanıtım çalışmalarına kadar birçok konuda gönüllülerimizin emeği bulunuyor. Bu nedenle gönüllülük hayır çalışmalarında son derece önemli” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası