banner
Gündem

Işıldar, ‘Seyahat edasıyla değil maneviyat duygusuyla gidelim’

AKSARAY’DAN 194 HACI ADAYI KUTSAL TOPRAKLARA DUALARLA UĞURLANDI Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla Aksaray’dan 194 hacı adayı, kutsal topraklara gitmek için Müftülük Camisi’nden hareket etti. Aksaray’da yatsı namazına müteakip, Kuran-ı Kerim..

Işıldar, ‘Seyahat edasıyla değil maneviyat duygusuyla gidelim’
banner

AKSARAY’DAN 194 HACI ADAYI KUTSAL TOPRAKLARA DUALARLA UĞURLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla Aksaray’dan 194 hacı adayı, kutsal topraklara gitmek için Müftülük Camisi’nden hareket etti.

Aksaray’da yatsı namazına müteakip, Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dualar edildi.

194 hacı adayı, otobüslerle Nevşehir’e oradan uçakla kutsal topraklara uğurlandı.

Aksaray İl Müftüsü Veysel Işıldar, “Hac vazifelerini kurada çıkanlar yerine getirecek. Allah kabul etsin. İnşallah sırada bekleyen kardeşlerimiz var. Onlara da en kısa zamanda gitmeyi Allah nasip eylesin. Son zamanlardaki umre ve hac yolculukları biraz daha seyahat havasında dönüştü.Bunu yapmamak lazım. Oraya giden kardeşlerimiz Kâbe’de sürekli selfie çekmek sürekli bağlantı kurmak suretiyle bir takım manevi duyguları maalesef kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya geliyor. Orada kendinizi manevi duyguların içinebırakın. Orada Filistin’i hatırlayın. Orada İslam âleminin düştüğü hali hatırlayın. Orada ülkemizin, devletimiz ve milletimizin birliği için dua edelim. Çünkü burası İslam’ın son ordusu. Orada her bir kardeşimizin yapacağı duaya çok ihtiyacımız var. Biz sizlerden kendiniz için ve ülkemiz için yapacağınız en hayırlı iyilik duadır” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Yardımcı Yakup Kadri Perek ise açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Tüm hacılarımızı Evren başkanımızın selamını getirdim. Tüm hacılarımıza hayırlı yolcular diliyoruz. Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Güle güle gidin ve gelin. Dualarda bizleri unutmayın. Hepiniz Allah emanet olun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan dualarla hacılar kutsal topraklara uğurlandı. Foto-Haber:Erkan ALTUNTAŞ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası