banner
Gündem

İşin uzmanı robotik mühendisliğini anlattı

Japon Profesör Ken’ichiYano, Honda, Toyota ve Yamaha gibi dünyanın ünlü markaları için yapılan robotik ve kontrol mühendisliği konusunda bilgiler vermek üzere Aksaray Üniversitesine (ASÜ) geldi. ASÜ Mühendislik Fakültesi, öğrencilerin ulusal..

İşin uzmanı robotik mühendisliğini anlattı
banner

Japon Profesör Ken’ichiYano, Honda, Toyota ve Yamaha gibi dünyanın ünlü markaları için yapılan robotik ve kontrol mühendisliği konusunda bilgiler vermek üzere Aksaray Üniversitesine (ASÜ) geldi.

ASÜ Mühendislik Fakültesi, öğrencilerin ulusal ve uluslararası düzeyde yürütülen mühendislik çalışmalarını daha yakından tanımaları için gerçekleştirdiği etkinliklere devam ediyor. Düzenli aralıklarla sürdürülen programın yeni halkasının konuğu, Japonya Mie Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ken’ichiYano oldu. ASÜ’nün daveti üzerine iki günlük bir program için şehre gelen ve Mühendislik Fakültesi öğrencileriyle buluşan Prof. Yano, robotik ve kontrol mühendisliği alanına ilişkin evrensel gelişmeleri anlattı. Dünyanın en ünlü markalarından olan Honda, Toyota ve Yamaha’daki çalışmalardan örneklerle konuyu detaylandıran Yano, yeni nesil projeler hususunda da bilgiler aktardı. Etkinliğin son kısmında ASÜ ile Mie Üniversite arasında yapılabilecek öğrenci değişimi projesine ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, uluslararası düzeyde öğrencilerin yeni teknolojilerle tanışmasına vesile olan etkinliğin çok değerli olduğunu belirterek, “Program için emek veren Mühendislik Fakültesi hocalarımızı kutluyoruz” dedi. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası