Siyaset

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Aksaray’da esnafları ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, birtakım ziyaretlerde bulunmak için Aksaray’a geldi. Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Akşener, gezdiği il ve ilçelerde gördüğü ilgiden memnun olduğunu söyledi. Uzun süredir vatandaşların..

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Aksaray’da esnafları ziyaret etti
banner

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, birtakım ziyaretlerde bulunmak için Aksaray’a geldi. Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Akşener, gezdiği il ve ilçelerde gördüğü ilgiden memnun olduğunu söyledi.

Uzun süredir vatandaşların dertlerinin konuşulmadığına dikkat çeken Akşener şöyle konuştu: “Esnafların müşterileri velinimettir. Dolayısıyla siyasetçi için de müşteri seçmendir. Seçmenimiz velinimettir. Siyasetçi velinimetine terörist diyebilir mi? Nankör diyebilir mi? Hırsız diyebilir mi? Diyemez. Madem siyasetçi için millet bu işin aslıdır, siyasetçi de onun vekilidir. Yapılması gereken şu, bu asil millet ve seçmen velinimettir. İster iktidar olsun, ister muhalefet, siyasetçilerin görevi vatandaşı dinlemektir.”

‘BU DÜZEN SANDIKTA DEĞİŞECEK’

Siyasetçilerin görevinin vatandaşının sorununa çözüm bulmak olduğunu kaydeden Akşener, “Siyasetçiler bu çözümlerin üzerinden rekabet etmektir. Benim gibi her siyasetçinin buraya gelip karşınızda resmi tanzim durmasını sağlamaktır. Siz olmazsanız siyaset de olmaz, siz olmazsanız hiçbir şey olmaz. O nedenle esnaf için müşterisi velinimet olduğundan bu dükkanlara girdim. O dükkanların içerisinde, ‘Bu akşam ne pişireceğim?’ diye düşünen kadınları gördüm. Atanamayan gençlerin gözyaşlarını gördüm. İnsanların, ev hanımlarının, çiftçilerin konuştuğunu gördüm. Siyasetçilerin esnafların içerisindeki insanların sesini duyup ona çözüm üretmesi gerekiyor. Bu düzen vatandaşlarımızın helal oylarıyla sandıkta, demokrasiyle birlikte değiştirilecek” dedi.

Emekli maaşlarının düşük olduğunu savunan Akşener, “Ey emekliler, söyleye söyleye 3 bin 500 liraya getirdiler. Bin 500 lira emekli maaşı alanlar var, sizden öğrendim. Bizim dediğimiz şuydu; en düşük emekli maaşı, asgari ücret kadar olmalıdır. Şimdi bu arkadaşlar bunu yaptı yaptı, yapmadılar; az kaldı, biz yapacağız” diye konuştu.

ORTAKÖY VE AĞAÇÖREN İLÇELERİNE ZİYARET

Ziyaretine Ortaköy ilçesinde devam eden Akşener, burada partililerce karşılandı. Partililerle fotoğraf çektiren Akşener, ziyaret ettiği esnaflarla sohbet etti.

Akşener, salgın döneminde öğrenci ve gurbetçilerin olmadığını, esnafların zor durumda kaldığını ifade ederek, “Vatandaşın alım gücünü, esnafın durumunu anlamak için ziyaretler gerçekleştiriyorum. Bu ziyaretlerimde hiçbir siyasi demeç vermiyorum ki basın sizlerin derdini duysun. Bu dükkanların içerisinde partimi övmüyorum, propaganda yapmıyorum ve başka partileri yermiyorum. Sizin durumunuzu anlayıp, sizin sesiniz olmak için buradayım” şeklinde konuştu.

Akşener ve beraberindekiler, Ağaçören ilçesinde de esnaf ziyaretinde bulundu. Foto-Haber: Şeyda COŞAR

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL