Gündem

İYİ Partide başvurular 20 Kasım’da başlıyor

Konuyla ilgili bilgilendirme açıklaması yapan İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Sercan Belgemen; “31 Mart 2024 Mahallî İdareler Seçimlerine yönelik aday adaylığı başvuruları; 20 Kasım Pazartesi (10.00)- 22 Aralık Cuma (17.00)..

İYİ Partide başvurular 20 Kasım’da başlıyor
banner

Konuyla ilgili bilgilendirme açıklaması yapan İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Sercan Belgemen; “31 Mart 2024 Mahallî İdareler Seçimlerine yönelik aday adaylığı başvuruları; 20 Kasım Pazartesi (10.00)- 22 Aralık Cuma (17.00) tarihleri arasında olacaktır. Bu kapsamda; Teşkilatlarımızda yönetici olarak görev alan parti mensuplarımızın, 1 Aralık tarihine kadar istifalarını resmî bir biçimde tarafımıza vermeleri gerekmektedir. Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyesi aday adaylarımızın; 20 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 10.00 itibariyle partimizin resmî internet sitesinde (www.iyiparti.org.tr) yayınlanacak elektronik Mahallî İdareler Seçimleri Aday Adayı Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir. Elektronik başvuru formunun doldurulmuş olması, aday adaylığı sürecinin tamamlandığı anlamına gelmemektedir. Başvurunun tamamlanabilmesi için istenen belgelerin formla birlikte aşağıda belirtilen şekilde şahsen teslim edilmesi ve karşılığında “Alındı Belgesi” alınması gerekmektedir. Aday adaylığı başvurularımızın ücretlendirilmesi kademeli olarak yapılacaktır. Kadın ve 30 yaş altı genç aday adaylarından belirtilen ücretlerin %50’si, Yüzde 40 ve altı engelli aday adaylarından belirtilen ücretlerin %25’i tahsil edilecektir. Yüzde 40 üzeri engelli aday adaylarından başvuru ücreti alınmayacaktır. Gazi aday adaylarından başvuru ücreti alınmayacaktır. Deprem bölgesinden başvuracak aday adaylarından başvuru ücreti alınmayacaktır” dedi.

Aksaray’da yoğun başvuru beklediklerini aktaran Belgemen, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü; “İYİ Parti bilindiği üzere geçtiğimiz genel seçimlerde Aksaray’da ciddi bir ivme kazanmış, Türkiye’de dikkatleri üzerine çekmişti. Özellikle merkezde bir çok okulda 1. Parti olmuş ve her sandıkta yarışan parti olarak seçimi tamamlamıştır  Yapılan kamuoyu araştırmalarında esnaf gezilerinde vatandaşlardan İyi partili Belediye başkan adaylarına il genel meclis üyelerine belediye meclis üyelerine yoğun merak ve beklenti vardır   Geçtiğimiz aylarda İl Başkanlığı görevine atanan Sercan BELGEMEN ise 90 kişilik güçlü bir yönetim kurulu oluşturup kamuoyuna duyurmuş ve Aksaray’da büyük ses getirmişti. İl Başkanı BELGEMEN, Yönetim Kurulu Tanıtım Toplantısında Aksaray’daki tüm seçim çevrelerinde iddialı olduklarını ve halkın yoğun teveccühü olduğunu söylemiş, Aksaray Belediyesi başta olmak üzere tüm ilçe ve belde belediyelerinde kendi adayları ile talip olduklarını vurgulamıştı. İYİ Parti Teşkilatlarının ve İYİ Parti Aksaray Milletvekili Turan Yaldır’ın Aksaray genelinde yaptığı çalışmalar meyvesini vermeye başlamış görünüyor. Daha resmi başvurular başlamadan Aksaray kulislerinde İYİ Parti’den Belediye Başkan aday adayı ve Meclis Üyesi Aday Adayı olduğunu ilan eden birçok iddialı ismin adı geçiyor. Seçim havasına her gün daha fazla girilmeye başlandığı şu günlerde Aday Adaylığı için İYİ Parti’ye yönelen bu yoğun ilginin artarak devam edeceği görülüyor. Ayrıca İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Hür ve Müstakil İYİ Parti” çıkışı ve “81 ilde kendi adaylarımızla seçimlere katılacağız.” sözleri Aksaray’da karşılık bulmuş durumda. Bu durumun şimdiden sahaya ve siyaset kulislerinde yansımış durumda. İYİ Parti Aksaray il ve ilçe teşkilatları bu olumlu havayı sandıklara taşıyıp Aksaray’da belediye almakta kararlı.”

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası