banner
Gündem

Jandarmadan dilsiz dostlara yardım eli

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri havaların soğumasıyla birlikte sokak hayvanlarının korunması, yaşam şartlarının kolaylaştırılması ve beslenmesi amacıyla doğaya yem ve su bırakıyor. Amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu ifade eden jandarma ekipleri,..

Jandarmadan dilsiz dostlara yardım eli
banner

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri havaların soğumasıyla birlikte sokak hayvanlarının korunması, yaşam şartlarının kolaylaştırılması ve beslenmesi amacıyla doğaya yem ve su bırakıyor.

Amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu ifade eden jandarma ekipleri, “4 Ekim Hayvanları Koruma gününde farkındalık oluşturmak amacıyla, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma (HAYDİ) Tim Komutanlığı tarafından sokak hayvanları için kullanım ömrünü tamamlamış plastik borulardan mama/yem ve su kapları yapılarak doğaya bırakılmıştır. Geri dönüşüm alanlarından toplanan plastik borular, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı personelinin imkânları ile mama/yem ve su kaplarına dönüştürülüp, içerisi mama/yem ve su ile doldurularak Aksaray İli genelinde sokak hayvanların yoğun olarak bulunduğu belirli noktalara bırakılmıştır. Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca, geri dönüşüm malzemelerin çöp olmadığı bilinci ile hem sokak hayvanlarını korumak hem de atıkları değerlendirerek yaşanabilir bir Aksaray, yaşanabilir bir Türkiye ve yaşanabilir bir dünya için çevre, doğa ve hayvanların korunmasına yönelik çalışmalarımıza azim ve kararlılıkla devam edilecektir” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası