Gündem

Jandarmadan Ihlara Vadisi’nde KADES eğitimi

Aksaray’da kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi amacıyla birçok çalışma yapan jandarma ekipleri, dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan Ihlara Vadisi’nde kadınlara yönelik “Kadın Destek” (KADES) uygulaması eğitimi verdi. Kadına..

Jandarmadan Ihlara Vadisi’nde KADES eğitimi
banner

Aksaray’da kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi amacıyla birçok çalışma yapan jandarma ekipleri, dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan Ihlara Vadisi’nde kadınlara yönelik “Kadın Destek” (KADES) uygulaması eğitimi verdi.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla çeşitli faaliyetler gerçekleştiren Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; köy, belde ve ilçelerin ardından bu kez de turizm mekanlarında görev aldı. Dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan Ihlara Vadisi’nde stant açan jandarma ekipleri, ellerinde broşür ve telefonlarla kadınlara KADES eğitimi verdi. 14 kilometre uzunluğundaki kanyon vadisinde 2 ayrı noktada stant açan kadın astsubaylar, ziyarete gelen turistlerle sohbet ederek uygulama hakkında bilgiler verdi. KADES içerikli tanıtım broşürlerinin de dağıtıldığı vadide, yabancı turistlere de tercüman aracılığı ile KADES anlatıldı.

Konuya ilişkin İl Jandarma Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Kadına yönelik şiddetle mücadele çerçevesinde bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetlerimize aralıksız devam edilecektir” ifadelerine yer verildi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL